Wearable Mobile Device

חלק מהמחקר שלי לקראת שנת 2013 וגם בהמשכה, יִיסוב על מגמת – “האינטרנט של הדברים” – הדטה שהעצמים השונים שאנחנו חיים בסביבתם במהלך היום יכולים לספק לנו דרך חיבור בין השכבה הוירטואלית לשכבה הפיזית. אני מאמינה גדולה בדוגמאות שעוזרות לנו להבין טוב יותר את הרעיון ומורידות אותו מהעמדה הפילוסופית למציאות. לכן, החלטתי לחשוף אתכם לעשר דוגמאות שמראות לכם איך מכשירים לבישים שמחוברים באינטרנט יכולים למעשה להגשים את הרעיון הזה ולהפוך אותו לריאלי בתכלית.

Amazing Google Glasses | אין ספק שהמשקפיים של גוגל הם דוגמא מוחשית וריאלית למיזוג בין החיים הפיזיים לוירטואליים. יש בפתרון הזה גָוָון מעט מאיים (של אובר מידע) , אבל חשוב לזכור שבתחילת דרכם כל חידוש וכל פיתוח עלולים להיראות מעט זרים, מעט משוּנים – לרוב בגלל שאיננו רגילים להיחשף לצורת שימוש כזו. אני גם מאמינה שבהמשך הדרך ככל שהרעיון יתפתח הוא יקבל צורה הרבה יותר “מאומבדת” וטבעית לחיינו השוטפים. הצמדתי לכם את סרטון ההדגמה שמראה לכם הלכה למעשה איך המשקפיים של גוגל מאפשרים לראות שכבה רבודה של אינפורמציה על גבי המציאות וזו למעשה העוצמה הגדולה ביותר של האינטרנט של הדברים – להוסיף לנו דטה על גבי שכבה פיזית.

Smarter Contact lenses  | זו דוגמא דומה למשקפיים של גוגל – אך בשונה מן האיבזור הקודם – הפעם מדובר בעדשה שמוחדרת לעין ולמעשה מוסיפה דרך חיבוריות לאינטרנט אשר מייצרת כך – עוד שכבה של אינפורמציה על כל מה שאנחנו רואים. לעצתי תסתכלו על הסרטון רק מהדקה ה3:56 כי משם פחות או יותר מדברים על הפתרון מהפרספקטיבה של חיבור העדשה לאינפורמציה אינטרנטית – על השכבה הפיזית.

Nike+ FuelBand | הצמיד של נייקי הוא דוגמא נפלאה ליישום מוצלח של ה“אינטרנט של הדברים – דטה של הדברים” שכן הודות לחיבור חכם בין הטכנולוגיה לפעילות הגופנית שלנו אנחנו מקבלים נתונים מדידים על הפעילות שלנו, שאותם לא היינו מסוגלים להשיג בצורה אחרת. הסיסמא של נייקי מדייקת את המסר – אין טעם להציב יעדים מבלי להתייחס לנתונים שמשתקפים בכל שלב ושלב. הצמיד למעשה מאפשר למדוד את כל שלבי הפעילויות הגופניות שלנו כדי שמשם נוכל לשרטט תוכנית עבודה שעל בסיסה אנו קובעים מה יהיו היעדים שלנו. החיבוריות לטכנולוגיה יכולה לעזור לנו להגיע רחוק בהשיגינו כי היא מספקת לנו את המידע שמספר לנו מה הצלחנו לבצע עד כה, ומאותה נקודה איך נוכל להתקדם הלאה.

Changing The Way The World Thinks | טוב את זה אני אוהבת במיוחד – יישום שקורא את המוח של החתול. אני מניחה שהדבר מוצג בעיקר כפארודיה אבל למען האמת עושה רושם שזה לא כל כך רחוק מהמציאות.

Zoll LifeVest | זו דוגמא שמראה לכם איך מכשירים לבישים יכולים לבוא לעזרתנו בתחום הרפואה. יש לקחת בחשבון שחלק גדול מהמגמה הזו כבר מיושם בתחום הרפואי כי הוא מקצר תהליכים ומייעל את הטיפול. כמו כן הוא מספק לנו מידע שלא היינו פוגשים בדרך אחרת, ובנוסף הוא מסוגל לעזור לנו לבצע פעולות על פי קריאת הגוף תוך מתן פתרונות מדויקים לטיפול מקומי בבעייה ספציפית על פי הצורך האופייני למטופל.

Wearable Micro Computer | הנה דוגמא לשימוש במחשב שיכול להתלבש לנו על היד כשעון ולמעשה לספק לנו את כל האינפורמציה On The Go – אמנם זה לא בדיוק “האינטרנט של הדברים” אבל זו דרך נוספת להראות לנו איך החיים הפיזיים והוירטואליים יכולים “להתערבב” בפשטות”.

Wearable Pulse Oximeter | זו דוגמא נוספת למכשיר “לביש” שעוזר לנו בתחום הרפואה וביכולתו להציל חיים. זהו למעשה שעון שבודק את הדופק של האדם המטופל ויכול לקרוא לעזרה בעת הצורך.

Fitbit One Wireless Activity Plus Sleep  | ישום שמתלבש על מה שאתם לובשים –  לומד אתכם ויודע למשל לייעץ איך תשביחו את שעות השינה, על מנת לשפר את איכות החיים שלכם. זו דוגמא אחת מתוך שלל האפשרויות שהמכשיר מספק מתוך קריאת קווי ההתנהגות שלכם. עם החיבור האפליקציה אוספת עליכם מידע רלוונטי שמספק לכם אינפורמציה על האופן שאתם מנהלים את חייכם –- זה כבר כאן , זה לא עתיד זו מציאות !

Twitter dress | דוגמא חביבה שמאפשרת לשמלה להתכתב עם Twitter – למעשה, על ידי האש טאג מיוחד כל ציוץ שקשור למהלך יופיע בסינק על השמלה עצמה . אמנם הדבר הוא בעל אופי גימיקי אבל הוא מרחיב לכם את מגוון האפשרויות הקיימות בגישת “האינטרנט של הדברים” – ופותח לכם את הראש לכיוון הקריאטיביות.

=

CuteCircuit K-Dress | עוד דוגמא מדליקה לחיבור בין האינטרנט לאופנה – שמלה שלמעשה יכולה להפוך למסך תקשורת שמשדר אינפורמציה ומשנה את צורתה ואת צבעיה באמצעות האינטרנט – אם חושבים על זה צעד קדימה אולי זו תהיה האופנה העתידית שלנו – נקנה שמלה בצבע אחד ובכל פעם שנרצה להחליף את הצבע או את ההדפס פשוט נשדר לתוכה דרך האינטרנט תוכן אחר.

מילת סיכום |  ניתן לראות כי המציאות הדיגיטלית והפיזית מסוגלות להתמזג ועל ידי כך לתת כלי שרת בידי האדם. נכון שלא כל הפתרונות “בשלים” עד הסוף – אבל מגמתן מצביעה על תהליך בלתי הפיך וזה הכיוון אליו אנחנו צועדים. שאֵלת השאלות היא איך נהפוך את היישומים הללו לשפת המעשה, כדי לשפר את המציאות, ולהגיע לאיכות חיים טובה יותר.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.