Crazy World Crazy Times

העולם השתגע, זה בטוח! דברים שלקחו שנים להשתנות, לוקחים שבוע– מה שהיה צריך לקרות בטווח של חמש עד עשר שנים, קורה במהירות שיא -ואני מעריכה שנצפה אקסלרציה מטורפת של שינוי שתקרה בטווחים של שנה עד שנתיים. האקספוננציאל שמדברים עליו המון בכל הנוגע למגפה הקורונה, קורה גם בתחומים אחרים ובטח ובטח בכל הקשור לטרנספורמציה דיגיטלית.

אחד הדברים שעוררו אצלי את הנושא, והרצון לכתוב את הרשומה הנוכחית היה האתר הזה- Link– חברה ישראלית, שקיבלה אישור להפעיל משלוחים עם Drones!!! שלחה לי את הלינק מישהי אהובה וחכמה, זהר שרון קרטש- מנהלת הדיגיטל של אלטמן. לא ברור אם זה משהו שישרוד איתנו לאחר הקורונה, האם יש בכך באמת מודל עסקי כלכלי ואולי זה גימיק חמוד יחצ”ני- אבל מה שבטוח הוא שזה מזמין שיחה על הדברים שלוקח שנים לעשות להם POC ובתקופה הזו, לפעמים לוקח להם פחות משבוע. כדאי לכם אולי לנסות להשתלב בניסוי הזה של משלוחים עם רחפן, מה שבטוח שזה מעניין.

מחקר שנערך בארה”ב, על הרכישות און ליין- גילה נתון מדהים! 28 אחוז מהקונים באון ליין – קניות של מזון ומשקאות בארה”ב בתקופה הזו, עושים זאת בפעם הראשונה בחייהם– הנה לכם מספר שהיה אמור לקחת על פי כל התחזיות של חברות המחקר השונות- חמש שנים, והופלה זה קרה בטווח של שבועות- אם לא שבוע- Link.

גם אצלנו יש נתונים לא פחות מ”מינד בלואינג”! שמעתי בערוץ החדשות שאומרים שקמעונאיות המזון חוו ירידה של 30 אחוז ברצפת המכירה, ו500 אחוז עליה בחנויות האיקומרס שלהן. מחקר עומק על המספרים שנערך באמצעות “סימלר ווב” חושף עבורכם נתונים נוספים, עליהם כתבתי בפוסט הבא- Link.

ותראו מה קורה לשימושים שלנו באפליקציות, הנתון המעניין ביותר הוא בירידת השימושים באינסטגרם- וזה די פשוט, כשהעולם דה פקטו לא ורוד, אי אפשר להציג מצג שווא של תמונה ורדרדה- וזה הרי מה שמאפיין את הפלטפורמה.

אולי המספרים המשמעותיים ביותר, והנתונים המדהימים ביותר- הם דווקא אלו האישיים, אבא שלי למד בתוך שבוע להעביר קורס באוניברסיטה באמצעות זום, ואחותי שהיא פסיכולוגית ושנים חשבה שזה בכלל לא אפשרי- פתחה את הפרקטיקה שלה באמצעות אותו ישום, על מנת שתוכל להמשיך לעבוד וגם לתרום לאנשים שצריכים עזרה פסיכולוגית בימים מורכבים אלו.

קחו בחשבון, חלק מהדברים שאנחנו רואים לנגד עיננו הם כאן להשאר- חשוב לחשוב כבר עכשיו, על אותן נקודות בזמן שבהן שווה להשקיע- כי העתיד אחרי הקורונה הולך להיות שונה בתכלית והשרירים שלכם יהיו חייבים להתחדש ולהשתנות.


חדש!!! הספר שלי: “המתכון לשינוי” בגרסה דיגיטלית! אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.