Facebook Offers | Social Commerce

כשהזירה הדיגיטלית מתחממת צצים להם פתרונות ויחידות פרסום מעניינות שגורמות לכולנו לעבוד שעות נוספות בהבנת מלוא היכולות שהזירה מעניקה לנו. לי אין ספק שהאפשרויות החדשות דורשות בדיקה, התנסות ומחקר מעמיק. אחד החיבורים המשמעותיים ביותר העולים בתקופה האחרונה הינו החיבור בין הזירה של הסושייל לבין הצד המסחרי : איך מותגים יכולים להרוויח מעשית מהטרפיק הגדול בזירת הסושייאל ולגרום לכל התעבורה הזו להניב עסקים הלכה למעשה. כמו כן, החיבור בין המובייל לבין הצעות הערך שהמותגים יכולים לתת לגולשים אשר נמצאים ממילא בזירות הסושייל מוסיף עוד ווליום לפרסום- שכן בכך ניתן להרוויח חשיפה ממוקדת לקהל יעד מדויק בזמן אמת.

אני חושבת שבשנים הקרובות, וככל הצפוי – כבר בשנה הנוכחית, נפגוש עוד ועוד פיתוחים מעניינים,אני יודעת שחלקם לא מצליחים ולא תמיד נראה שפיתוח זה או אחר “תופש” והופך לכלי משמעותי. אבל לדעתי, תפקידנו כאנשי שיווק, השוקדים על אסטרטגיה, מיתוג ותקשורת להיות ערניים ולוודא שמיצינו את הפוטנציאל  של סך האפשרויות הגלומות בכל פיתוח ופיתוח. כמו כן, אני חושבת שזוהי לבטח התקופה הטובה ביותר לניסיונות ולבדיקה תוך כדי תנועה לגבי מהלכים קטנים שבכוחם להכתיב לנו אם לשם אנחנו רוצים להתפתח בהמשך. הquick wins הם הם הצעדים החלוציים, שמכשירים את השטח ובונים עבורנו את היכולת להתפתח בזירה הדיגיטלית. ואוסיף כי לטעמי כל איש שיווק צריך לקפוץ על ההזדמנויות החדשות ולאמץ אותן בשתי ידיים מתוך הפרספקטיבה של בדיקה “בתנאֵי מעבדה”, כאסטרטגיית התנסות טרם שרטוט המשך המסלול.

אחת האפשרויות עליה אני רוצה לדבר הפעם הינה הFacebook Offers, כלי פרסומי שיווקי חזק שמאפשר למפרסמים, למשווקים ולמותגים לייצר נוכחות חדשה במרחב הדיגיטלי – דהיינו במרחב הרשת החברתית. אפרט לכם ברשומה זו את הערכים המשמעותיים שאני רואה בכלי. בנוסף – אצרף מצגת הדרכה של Facebook ובה הם למעשה משרטטים לכם את שלבי ההפעלה של הכלי ואת היכולות שהוא מציג, וכמו כן – סרטון הדרכה של Facebook המרחיב את הדיבור על האפשרות החדשה ומלווה באיורים הממחישים איך היא נראית בפועל.

חיבור בין גולשים למותגים וגילום ההזדמנות בפיד של הגולש | כלי הפרסום החדש הוא כלי חזק מאוד כֵּיווָן שהוא מופיע כסטאטוס רגיל בניוז פיד שלנו בFacebook ומכאן – ככל שהחברים שלנו והמעגלים שלנו יבואו איתו במגע כך הוא למעשה “יתפשט” ברשת ויהפוך לתוכן ויראלי. כמו כן, מרגע שנחליט כי ההצעה של המותג מעניינת אותנו התהליך מאוד פשוט – אנחנו עושים claim להצעה ובתוך שניות ספורות קופון דיגיטלי מגיע אלינו למייל ומאשר את ההטבה. 

הנראות במובייל | חשוב לציין כי זו הזדמנות אדירה עבור מותגים שעד כה השקיעו כספים בפרסום בFacebook  – אך למעשה לא היו חשופים לכל הקהל הרחב שבא במגע עם הזירה דרך המובייל. ראוי לזכור כי הכלי הזה, מעצם היותו כלי שנכנס לניוז פיד של הגולשים נראה גם במובייל !

השיחה, הסיפור והצעת הערך מתחברים במעגל אחד | לדעתי הדבר החשוב ביותר שFacebook נותנים עליו את הדעת הוא הקישוריות החכמה בין הסיפור של המותג, שנמשך ומסתעף לכדי שיחה שנוצרת ברשת לבין הכלים הפרסומיים. זוהי כביכול מלאכת שְׁזירה מעולה של כל המרכיבים הללו במעגל אחד – כך שהכלי מוחצן בפשטות ולא בצורה אגרסיבית מבחינת הנראות והמכירתיות של התכנים. ככל שהתוכן יופיע לעינינו כחלק מהמרקם התכני של הזירה כך סביר להניח שניזכה ליתר היענות ובכך למעשה נגרום לאחרים לשתף פעולה עם ההצעה ולגרום לכך שהיא תופץ בין עוד ועוד גולשים.

קופון בזמן אמת היישר למייל – לפעמים הטוב והפשוט עובד הכי חזק | אולי הדבר המשמעותי ביותר של הכלי הנוכחי מתבטא בפשטות של השימושיות – קליק אחד ואתם מקבלים את הקופון כשהוא ממומש בפועל למייל. מה שראוי להדגיש בנוסף הוא כי אתם יכולים לשתף את ההטבה גם ברשת החברתית אבל – במקביל – גם מתוך המייל, נתון שמחזק את הצעת הערך מבחינת הויראליות שלה והכוח שמקנה השימוש במדיה. עוד נתון חשוב הוא העובדה כי ניתן לממש את הקופון על ידי שימוש במובייל והצגתו בחנות – פרמטר שתומך בפשטות של התהליך ומייצר חוויה מושלמת עבור הגולשים.

לסיכום – היה לי חשוב לקחת אתכם למקום בו תכירו את עוצמת הכלים הפרסומיים-השיווקים החדשים, ובייחוד בכלי זה. על מנת שתוכלו להעמיק בלמידת האפשרות החדשה, צירפתי לכאן מצגת הסברה – בקובץ הבא תוכלו למצוא הדגמה עם הסבר של Facebook סביב הכלי הפרסומי, מה הוא מאפשר וכיצד :

כפי שאמרתי אני מצרפת לכם את סרטון ההסברה של Facebook. רצ”ב –

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.