Great True Storytelling

פסח, זה זמן לסדר ואחד הדברים שעשיתי במהלך החג הוא לסדר לי את המחשבות ולהביא לכם לכאן פלייליסט של תכנים מעולים מנטפליקס (ואחד ממקום אחר) שמספרים סיפור אמיתי מדהים ששווה להשקיע בו. אעבור אתכם על כל המלצה ואשאיר עליה משפט או שניים, ומשם-מקווה שתלכו לצפות כי אלו התכנים שברובם עשו עלי אימפקט מאוד גדול.

אחד התכנים המדהימים שנתקלתי בהם במהלך החג בשיטוטי בנטפליקס היה הסרט התיעודי הזה, הרצאה של פרופסורית בשם ברנה בראון אשר עוסקת במחקר של: בושה ואומץ וכיצד שני הדברים נשזרים יחד. אני ממש ממליצה לכם לצפות בסשן שייצר עבורכם הרבה מאוד רעיונות וגם יעניק כלים להתמודד עם דברים שלעיתים נראים כ”רק שלנו”, ומסתבר בפועל שכולנו חווים אותם. תוכלו למצוא את התוכן כאמור, בנטפליקס.

A still from The Inventor: Out For Blood in Silicon Valley by Alex Gibney, an official selection of the Documentary Premieres Program at the 2019 Sundance Film Festival. Courtesy of Sundance Institute | photo by Drew Kelly.

סרט תעודי חובה ! המספר את הסיפור של אליזבת הולמס, יזמת צעירה שפיתחה מכשיר קטן שיכול לקחת דגימת דם אחת ולבצע עליה מאות בדיקות שונות- ובכך בפוטנציאל לשנות את עתיד הרפואה המונעה. העוקץ בסיפור הינו שהכל היה הונאה אחת גדולה. HBO הפיקו סרט מדהים שמגולל את הסיפור ומציג את כל צדדיו. The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley תוכלו למצוא את התוכן באמזון טי וי, הולו, ולמי שמנוי על סלקום, הוט וYes הבנתי שגם שם ניתן לשלוף את התוכן.

אני מודה שזה לא בדיוק הטעם שלי, אבל בכל זאת יש בסרט הזה משהו חזק מהחיים ששווה להשקיע בו זמן, ויש שאומרים שזה שינה להם אותם. טוני רובינס, אותו יצא לי לראות פעמיים גם בחיים האמיתיים מעביר כאן מגה סדנת מוטיבציה ומציג כיצד כל אחד יכול להיות אחראי לחיים שלו, וכיצד כל אחד יכול לשנות אותם. תוכלו למצוא את התוכן בנטפליקס.

לידי גאגא שינתה את תפיסת העולם שלי על שקיפות, נגישות וגבולות בעידן הנוכחי, היא אחד האנשים שהוריד את כל המסכות ויצר משהו חדש מעצמו בטווח של שנים בודדות בלבד. בסרט תיעודי מרגש בנטפליקס היא מספרת את סיפורו של שינוי ואיך למעשה בכלל התחילה ההרפתקה שלה עם בראדלי קופר וכוכב נולד. Gaga: Five Foot Two, אל תפספסו !

אחת מהסדרות הטובות ביותר שקיימות בנטפליקסDirty Money, כסף מלוכלך המתמקדת בכל פרק בשערוריה אחרת שקרתה בהיסטוריה של העסקים. אחד הפרקים הטובים ביותר מתמקד בהונאה של פולקסווגן שניסתה לשווק רכב לארה”ב ופשוט יצרה מציאות מדומה של מערכת הסתה המאפשרת לה להוריד את זיהום הסביבה, “רכבי הדיזל הנקי”. תכוננו לא לאהוב מה שאתם רואים בפרקים השונים בסדרה הזו, אבל אין ספק שמדובר בסטוריטלינג שכל אחד ואחת מאיתנו צריכים להכיר ולהבין שכך חלק העולם שלנו מתנהל הלכה למעשה. הפרק השני על תעשיית התרופות ילמד אתכם שיעור חשוב בעולם של תאגידים. הפרק השלישי שמדבר על הלוואות- ידהים אתכם בניצול הרע ובכוח שיש ליזמים שרוצים לקחת כסף מעניים באמצעות הלוואות קצרות טווח, הפרק השישי יסביר לכם אולי כיצד ולמה דונאלד טראמפ נהיה בפועל נשיא ארה”ב.

עוד סיפור שמראה לכם כיצד העולם שלנו מלא בפייק ריאלטי, הסטוריטלינג המלא של פסטיבל Fyre, כיצד יזם אחד יצר אילוזיה למאות אנשים וגרם להם לחשוב שהוא מוכר להם פסטיבל יוקרתי שהסתבר בסופו של דבר כפלופ אמיתי. “המסיבה הכי טובה, שאף פעם לא קרתה”. תוכלו למצוא את התוכן בנטפליקס.

ואחרון חביב, המוח היצירתי; כניסה למוחות של אנשים שמסבירה כייצד נוצרת קריאטיביות, איך נהיים יצירתיים ומה עוזר לנו לעשות זאת. מהפנט. חוקר של המוח האנושי שמביא לכאן מחקר מבוסס שלו של למעלה מ20 שנה על הנושא, לכל מי שמחשיב את עצמו כיצירתי, או רוצה להיות מדובר בתוכן חובה. תוכלו למצוא את התוכן בנטפליקס.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.