Three Cases of Innovation

הרשומה הנוכחית מוגדרת אצלי כ”פוסט נגיעות בעתיד”, אספתי לכם שלושה נרטיבים בחדשנות ששווה לשים לב אליהם. חשוב להבין, שחדשנות זה הרבה פעמים כמו תצוגת אופנה, על המסלול אנחנו רואים דברים בהקצנה, לבוש שלעולם לא יפגוש את הרחוב- אבל בתוכו מוטמן ומוּכְמָן- גרעינים של שינוי! בפוסט הזה רציתי לחשוף אתכם לשלושה קייסים כאלה שמסמלים בעיני דברים עתידיים גדולים ומשמעותיים שיכולים להפוך למיינסטרים.

קייס ראשון. כבר כתבתי בפוסט קודם שעסק בסקירת הקמעונאות בעשור הקרוב- Link התיאטרון הקמעונאי משתנה- אנחנו נראה סימנים לכך יותר ויותר. שיתופי פעולה, מיקסים, השתנות של זירת הקמעונאות שהופכת להיות ליותר ויותר מורחבת. המודל הקמעונאי הקונבנציונאלי של תליית שורות ושורות בגדים על קולבים וכמה חדרי הלבשה ומראה – יהיה בדרכו החוצה! תהיה יותר ויותר התחדשות בקניונים, כזו שמציעה מגוון עשיר יותר של חוויות על ידי מיזוג קמעונאות, מוזיקה, אוכל ובידור תתפוס את מקומם של כל אלו. פיתוח שותפויות בין קמעונאים שונים, החל מספרות וספא ועד קמעונאים לבגדים וציוד משרדי, יראה כי ספקים, אפילו כאלה שנמצאים בקונפליקט-חוויה קמעונאית מעורבת. והנה לכם דוגמא בדיוק כזו! חברה בשם Saladworks הולכת לפתוח מטבחים שחורים בתוך חנויות של וואלמארט בשיתוף פעולה עם- Ghost Kitchen Brands. הרעיון הוא ליצור שירות שמאפשר גם משלוחים מהמטבח המושחר וגם טייק אאוט- Link.

קייס שני.  שיתוף פעולה מעניין בין Will.i.am שידוע בחיבור שלו לטכנולוגיות מתקדמות וחדשנות ו-Honeywell שיצרו ביחד מסכה מבוססת תאורת לד, בלוטוס ואוזניות שמבטלות רעשים. אין ספק שיש פה משהו מגוחך, שלא ברור אם יהפוך להיות לססטינבילי או ש”יפול על רצפת העריכה”. מהצד השני, שווה להיות עירנים לכל אותם המכשירים הנישאים על הגוף שלנו שהופכים להיות ליותר ויותר חלק מהחיים. הרעיון של מכשור לביש, בחיבור לאוגמנטד ריאלטי נראה כיום בשוליים (למרות שעוסקים בו כבר הרבה שנים) אבל העתיד שאני רואה כולל בתוכו יותר ויותר פיתוחים שיכללו חלק ממנו בתוכם-Link.

קייס שלישי. צ’יפוטלה בשיתוף פעולה עם סטארטאפ של רכבים אוטונומיים בשם- Nuro- צ’יפוטלה משקיעה בסטארטאפ ב C round שלו- מתוך הבנה שרכבים אוטונמיים הם חלק מהעתיד של שרשראות האספקה והשילוח. חשוב להגיד, הרבה פעמים אנחנו מסתכלים על הרכבים האוטונומיים במגרש של הרכבים הפרטים כשלמעשה, המקום הראשון שבו יתפתח התחום ויתפוס תאוצה הוא דווקא במגזר העסקי ומגזר השירותים, שכן שם הרבה יותר קל לנהל את הקצב והסיכונים- Link.


הספר שלי: “המתכון לשינוי” בגרסה דיגיטלית! אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.