Promote Your Page Posts

פעילות פרסומית חדשה בFacebook משנה את חוקי המשחק ומכניסה חידוש גמור לזירה. מדובר באפשרות עליה כבר כותבים לא מעט זמן וצופים שאכן תגיע – האפשרות לקדם בכסף סטאטוסים שאנחנו מעלים בעמודי מותגים. עדיין לא החלטתי איך אני מרגישה עם החידוש הזה  – אבל החלטתי בכל זאת להציף אתכם בפרטים שאני למדתי ביממה האחרונה. בכוונתי בפוסט הזה לספר לכם על השינוי ועל הנגזרות שלו ובעיקר לדבר איתכם על העיקרון הראשון שאליו ראוי להתייחס, והוא : שאם אנחנו משתמשים בזה עלינו לחשוב מעמדה של מינון, איכות התוכן וכמובן הערך שנעניק לקהלינו. אעבור אתכם על האפשרות שנפתחה בפנינו, בליווי צילומי מסך שהכנתי עבורכם מתוך ממצאים שעלו בהתנסות האישית שלי ובקהילה שלי בFacebook. תוך כדי התיאור וההדרכה אפרט לכם מעט מהמחשבות שלי בנושא – חלקן במשמעות חיובית וחלקן קצת פחות, ואיך לדעתי נכון להשתמש בהזדמנות.

לקדם את התוכן שלנו בכסף – Facebook למעשה מאפשרת לנו חידוש משמעותי שנותן לנו הזדמנות להגיע לבסיס גולשים גדול יותר במתחם שלנו על ידי קידום פוסטים בכסף. כפי שאתם רואים במסך הבא, בכל פעם שאתם כותבים פוסט אתם יכולים להשקיע סכום כסף בפרסום הפוסט ובהבטחה הוא יגיע לבסיס גולשים גדול יותר בקהילה שלכם. שימו לב לכך שעלות הפוסט משתנה על פי גודל הקהילה. Facebook למעשה מתאימה את העלויות המוצעות לפוסטים המקודמים על פי מדד החשיפה הגבוה שהשגתם עד כה בקהילה. ככל שהקהילה תהיה גדולה יותר כך החשיפה תהיה משמעותית יותר וכפועל יוצא עלות הקידום גם כן. אתם יכולים להחליט לפרסם פוסט חדש או לחילופין כל פוסט שפורסם בשלושת הימים האחרונים. למעשה, מתחת לתוכן שלכם יופיעו האפשרויות לקדם – כולל גם האינסייט של הפוסט וגודל החשיפה שקיבל מבלי הקידום או תוך כדי הקידום. נוכל לראות את ההשתרשרות הזו בהמשך. שימו לב לפרט חשוב – על מנת שתוכלו להשתמש באופציה של קידום פוסטים אתם חייבים לפתוח חשבון מפרסם בFacebook.

פוסט שעלה לקהילה ואפשרות הקידום הגלומה בו.   צירפתי לכם צילום מסך של פוסט בקהילה שלי , שימו לב שמתחת לפוסט מופיעות שתי מילים חדשות (מצד ימין).  האפשרות שלכם לראות באופן מיידי את האינסייט של התוכן שלכם – כמה אנשים נחשפו לתוכן ויראלית וכמה אנשים נחשפו לתוכן אורגנית. התנועה הויראלית מתייחסת לכמות האנשים שנחשפו לתוכן שלכם באמצעות חברים בקהילה. האורגנית מתייחסת לכמות האנשים שנחשפו לתוכן שלכם בפיד של החברים אשר בחרו לעשות לייק לקהילה.

לאחר שקידמתם פוסט בכסף – יופיעו לכם נתונים השוטחים לעיניכם את רוחב ההפצה שהשגתם. למעשה תוכלו לראות כמה אנשים נחשפו ואיך הם נחשפו. כמו כן תיפתח לכם תיבה שתגדיר לכם את אחוז האנשים מהקהילה שלכם שנחשפו לתוכן וכמה מהם פגשו אותו בזכות הקידום.

נתוני הקידום – במהלך הפעילות הקידומית שלכם – (שלושה ימי קידום), תוכלו לעקוב כל הזמן אחר התקדמות הפוסט שלכם ולראות את מידת ההשפעה – כמות בפועל ביחס לסך הכל של החשיפה. עד כמה השפעתם על החשיפה ברמה האורגנית וכמה ברמה הויראלית ובנוסף כמה גולשים נחשפו לתוכן בשל הקידום הממומן. 

נתונים על פוסטים ללא קידום.  גם אם לא קידמתם פוסט, עדיין תוכלו להיות חשופים לנתוני התוכן – מספר חשיפות בחלוקה לויראלי ואורגני. כל עוד הפוסט נמצא בטווח של שלושה ימים אחורה באוויר תוכלו לקדם אותו בכסף. פוסט שעבר את שלושת ימי החשיפה יציג לכם הערה בצד ימין שזמן השיווק של התוכן תם ולא ניתן לקדמו. 

התקדמות הקמפיין – תוך כדי הפעילות שלכם תוכלו לבדוק כל הזמן את מידת ההשפעה, את הרווח הכספי שנתקבל מול החשיפה . תמיד בידכם לעצור את הקידום באמצע.

נקודות משמעותיות עליהן אתם צריכים לתת את הדעת ולהבין את השלכותיהן – 

מספר הפעמים שאתם משתמשים באפשרות והשיקול המידתי –  בכל שינוי ישנם גם סיכונים, וקחו בחשבון שהפרסום הזה משפיע באופן ישיר על הנראות שלכם בפיד של חברי הקהילה. לכן – ראוי לנהוג בזהירות בנוגע לקידומים. למנן נכון ולא להעמיס מדי. כמו כן מומלץ לחשוב על תוכן בעל ערך גבוה שיכול לשרת את החברים בקהילה ולגרום להם לרצות להעביר הלאה. הסיכון מתבטא בכך שאם תייצרו ספאם האוהדים שבחרו לעשות Like לעמוד שלכם עשויים לעשות באותה קלות – אנלייק.

העובדה כי הפעילות הפרסומית מכניסה אתכם לפיד היא עובדה חשובה – זו ההזדמנות לחזק את הנוכחות שלכם אל מול האוהדים שבחרו לעשות לייק לעמוד. קחו בחשבון שהעמוד שלכם נחשף בפועל רק לכעשרה אחוז מהחברים בקהילה ולכן הקידום משפיע בצורה משמעותית על הגעה אל מעגל רחב יותר של לייקרים ועל העמקת הקשר איתם בזכות המהלך.

Facebook Offers – לעמודי חברה שיכולים להציע הצעות ערך תהיה אפשרות בהמשך הדרך לקדם מבצעים דרך פייסבוק אופרס, ואכן זוהי הזדמנות מיוחדת לקידום בקהילה. גם פה אתם צריכים לחשוב בחוכמה ובזהירות על התכנים שאתם מציפים ולהבטיח שבמינון הנכון אתם מציפים הצעת ערך טובה שגורמת לחברי הקהילה לרצות וליהשאר אוהדים שלכם וגם – להעביר את התלהבותם הלאה.

נראות במובייל – Facebook מתמודדת עם מציאות חדשה שמראה כי מיום ליום עוד ועוד אנשים נכנסים לזירה דרך כלי המובייל. בתוך מכלול השיקולים של הפלטפורמה ניצבת השאלה הגדולה איזו אסטרטגיית מובייל יעילה היא יכולה לפַתֵחַ ואיך היא בונה מודל של שטחי פרסום חדשים על מסך זה. השיטה החדישה של הפרסום היא אפשרות משמעותית עבורכם כי היא פוגשת את הגולשים גם במובייל ובכך אתם מבטיחים כי תגיעו למעגלים גדולים יותר שאולי בשלב הקודם לא נחשפו כלל לקידומים שלכם.

לסיכום. זו סקירה של האפשרות וכלי הפרסום החדש כפי שאני רואה את הדברים כרגע מתוך מבט מאודחדשני וצעיר. מבטיחה לכם להמשיך לחקור את הנושא ולהביא לכם לכאן תובנות חדשות אם תהיינה בהמשך הדרך.

צירפתי לכם את הסרט המקורי של Facebook עם הסבר על המוצר החדש :

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.