Facebook Statistics

בהמשך לסדרת הפוסטים שהתחלתי בבלוג, אני מציפה לכם כאן עוד סטטיסטיקות על זירות שונות בדיגיטל ומהם אחלץ מבחר תובנות איתן תוכלו לעבוד. את הפוסט הזה אני מקדישה לפלטפורמת Facebook ובו אציג בפניכם בצורה מסודרת מספר נתונים סטטיסטיים מאירי עיניים שיבהירו לכם את עוצמתה של הזירה. כצפוי, Facebook ממשיכה לגדול, להתפתח ולייצר חדשנות בצורה מַתמֶדֶת גם במהלך 12 החודשים האחרונים. הטיימליין החדש, המשולב גם בעמודי החברה וגם בפרופילים האישיים, הרכישה של אינסטגרם, מניפת אפשרויות הפרסום השונות למובייל ועוד

כמה עובדות ומספרים על Facebook :

מהסקירות הסטאטיסטיות עולים כל מיני מספרים בהערכת כמות המשתמשים בזירה. על פי חלקם מדובר ב 955 ואילו אחרים מדווחים על 850 מיליון משתמשים הרשומים בFacebook.  ומכיוון שנמצאו באופן ודאי 83 מיליון רשומים מזוייפים, החלטתי לשים לנגד עיניכם את שני המספרים על מנת שיהוו עבורכם אומדן ברור מבחינת סדרי הגודל הריאליים.

250 מיליון תמונות מועלות בכל יום נתון !

20% מכל הדפים הנצפים ברשת כולה הם דפים שניצפו בFacebook.

425 מיליון יוזרים משתמשים בFacebook דרך המובייל – גם על נתון מרשים זה פורסם נתון נוסף שמצהיר על 543 יוזרים אשר נכנסים דרך המובייל – חשוב שתחזיקו את שני הנתונים המיספָּרִיִים !

ישנם 100 מיליארד “קשרים” בFacebook – תחשבו על המספר המדהים הזה שלמעשה מכתיב את הנטוורקינג הכי גדול ברחבי העולם כולו !

ההכנסות של זינגה תופשות כ12% מכלל ההכנסות של Facebook – נתון שמשקף באופן בולט את עוצמת הפלטפורמה המשחקית ברשת החברתית ועשוי להשפיע על צורת התכנון המומלצת לפעילויות הבאות שלכם.

ניספרו 2.7 מיליארד לחיצות Like בכל יום נתון – מה שהופך את הלייק לסימן הרבה יותר רחב מאשר כלי תגובתי ושיטחי. המונח כבר התקבל כמטבע לשון ששגור בשפה הדיגיטלית כמו גם בדיבור הטבעי שלנו כאלמנט שמכתיב כיום את הלך הרוח הכללי (ואף משמש להבעת ידידות בחיים השוטפים).

57 % מכל משתמשי Facebook הינן נשים !

לאחרונה Facebook אישרה כי רשומים לזירה 83 מיליון יוזרים פיקטיביים מתוך סך כל היוזרים הפעילים בזירה.

ההכנסות העיקריות של Facebook מגיעות מפרסום – 84% . על העובדות הללו דיווחה Facebook בפרסום הראשון שלה מייד לאחר ההנפקה. 992 מיליון דולר מתוך הסך הטוטאלי של 1.18 מיליארד שהיא הרוויחה ברבעון השני של שנת הפעילות הנוכחית.

מסקנות מתוך הנתונים – ישנם שלושה מפתחות עיקריים שיקבעו את המשך דרכה של פלטפורמת Facebook ואת התפתחותה למעמד הפלטפורמה המובילה של הסושייל ווב :

Mobile | העובדה שמחצית מִכּלָל היוזרים הרשומים לזירה נכנסים דרך פלטפורמת המובייל – מאלצת את Facebook לתכנן לעצמה אסטרטגית מובייל ברורה ולספק אמצעים חדשים למפרסמים כדי שדרכם תוכל להגיע בביטחה גם לקהל זה.

Revenue | שינוי השיטה ומַעֲבָר להכנסות שאינן מגיעות בהכרח מפרסום. במידה ש Facebook תישען אך ורק על ההכנסות מפרסום (בעוד שהמסך שלה נעשה קטן מים ליום ובו שטח הנדל”ן מצטמצם לרעתה) יש להניח שיִקשֶה עליה לשרוד .

Visual | הכוח העולה של התמונה נעשה גורם משמעותי מאוד להתפתחותה של הזירה ואכן רואים עין בעין איך Facebook משנה ומשכללת את המיתאר החזותי ומכניסה לזירה עוד ועוד פיתוחים בתחום זה בכל שבוע נתון.

שלושת אלו יקבעו (לטעמי) את האימפקט של Facebook על הרשת ואת ממדי התרחבותה לָאורך ולָעומק – וכן ישפיעו על מִתחרות חדשות שצצות מִידֵי בוקר.

צירפתי לכם אינפוגרפיקה מדליקה ששוטחת מספרים ונתונים נוספים…

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.