Ten important insights of the month

היה לי חודש עמוס, סופר עמוס. תאכלס ב18.7 העסק שלי תפס כיוון נוסף חדש, אפשר לאמר שעשיתי לעצמי פיבוט. אבל זה לא יהיה מדויק, שכן העסק הקיים שלי נשאר איתן ובועט, ולצידו יש תינוק חדש נוסף- העסק של הספר שלי.

רציתי לחלוק אתכם 10 תובנות שלקחתי עד כה מהמסע הזה של להיות: סופרת, יצרנית, בעלת חנות איקומרס, מנהלת שירות לקוחות, אחראית על התפעול והלוגיסטיקה, מנהלת קשרי שותפים (דואר ישראל, חשבונית ירוקה, Upay, ווקומרס ועוד ועוד).

תובנה ראשונה. כשיוצאים למסע כזה, הדבר הכי בטוח הוא האי וודאות, אף אחד לא יכול היה להכין אותי לצונאמי המטורף שנוצר במהלך השבועות הללו, ממש דינמיקה של מוצר שהוא מובמנט שכל הזמן מכה גלים. אבל אולי, כשמסתכלים על כך יותר קרוב מבינים שדווקא הכל היה ברור מאליו מתכתחילה. הרי כשיוצרים מוצר שהוא מבוסס קהילה, מבוסס סושייל סביר להניח שביום האמת אותו קמיוניטי יעמוד לצידך וירצה לקחת חלק מהמסע שלך. אז תודה רבה לקהילה המדהימה.

תובנה שנייה. כשאני מסתכלת על האתגר הזה של שינוי, הטרנספורמציה, הדבר הראשון הוא שצריך לעשות דברים אחרת ממה שעשינו קודם. קצת קשה לצפות לשינויים מלעשות בדיוק את אותו הדבר, אבל לשם מתקפלים עוד שני דברים: הראשון, חייבים לעשות שיפט בהבנה של מה זו טרנספורמציה, ובעיניים שלי ומההתנסות הזו אני יכולה להגיד לכם שטרנספורמציה זה המון אינטגרציה. והדבר האחרון שהוא השיעור המשמעותי ביותר שלקחתי שאחרי שאנחנו עושים טרנספורמציה ואינטגרציה, נדרש לפרוס אופרציה שיכולה לתמוך בכל מה שאנחנו רוצים שיקרה. בלי מנגנון, בלי מכונה, בלי מוכנות אמיתית- כל השאר לא ממש משנה.

תובנה שלישית. להיות הבעלים של כל השרשרת זה פשוט מדהים, זו הזדמנות לא אמיתית להבין קצה לקצה את כל ההתמודדות. אז נכון, לא תמיד בא לי להיות הטלפנית שעונה על השאלה “איפה החבילה שלי מהדואר”, אבל בפועל אני לומדת את הדברים החשובים ביותר בדיוק מהמקומות הללו.

תובנה רביעית. צריך לדעת לטמון כל הזמן רגעי קסם. אני עובדת קשה לחשוב על השרשרת, לפלח אותה לחתיכות חתיכות ולחשוב איפה אוכל להכניס טאץ שונה, פרסונליזציה, הפתעה, משהו שאנשים לא מצפים לו כדי שאוכל לעשות אוגמנטציה לחוויה. זו זכות גדולה שיש לי את האופרציה הזו להתנסות עליה ולעשות בדיוק את זה.

תובנה חמישית. אין כמו משפיענים, כל מי שמעלה תמונה של הספר שלי לסושייל, מדבר על החוויה שלו, מוסיף את החלק בסיפור שהוא יצר מעצים את הדבר הזה והופך אותו להרבה יותר גדול ממני.

תובנה שישית. כך מגלים מי הם החברים המשמעותיים, מי באמת אוהב אותך ותופס ממך. היו לי הפתעות מדהימות של אנשים שרכשו את הספר בהתלהבות, סיפרו לי על קטעים שקראו, שיתפו אותי בהתרגשות.

תובנה שביעית. אין כמו בן זוג שעוזר באמת, מפשיל שרוולים ונכנס לאתגר הזה במאת האחוזים. וסתם שתדעו, גם לבן זוג שלי יש עסק במשרה מלאה. אז למדנו לעשות את זה ביחד בשבתות, בלילות, בבקרים- ואנחנו יותר שותפים ממה שהיינו אי פעם.

תובנה שמינית. כולם צריכים חתול כמו פו. כי הוא הרגע המיוחד בספר הזה, הוא חתום על כל הספרים גם בעטיפה וגם בפנים, ואין ספק שהוא שותף מושלם וחלק אמיתי של המסע הזה.

תובנה תשיעית. גם אם כתב היד שלי לא משהו, אנשים ממש מתרגשים כשהם מקבלים ממני הקדשה אישית, זה לדעתי קושר אותם טוב יותר למערכת היחסים שבניתי מולם במשך השנים, וגם בונה מולם מערכת יחסים המשכית דרך ובאמצעות הספר.

ותובנה עשירית. אין לי מושג לאין הדבר הזה ימשיך להתפתח. אבל אני בטוחה שעשיתי החלטה נכונה. בשביל שאוכל להגיד שאני אדריכלית של שינוי, הייתי חייבת לעשות בעצמי את אותה טרנספורמציה ובכייף גדול אני יכולה להגיד לכם שזה סופר דופר משתלם. מקווה לראות אתכם באירוע להשקת הספר ב9.9.2019 ועד אז, אם לא הייתם תקפצו לביקור באתר ותלמדו קצת יותר על התינוק החדש שלי 🙂

אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.