Amazing Landing Page in Facebook

 

פוסט זה מהווה עבורי מעין שליחות, מבחינת החזון שאני מעוניינת להעביר הלאה, בנושא החזוּתיוּת : העברת מסר ושימת דגש על נקודה שמאוד חשובה לי. בכוונתי לקחת אתכם ל”טיול  מודרך” בשיטת עבודה שלי בשדה החזותי אשר עוזרת לי להתקדם הלאה, ולהטעים אתכם מחוויית מקורות ההשראה. אין ספק שאם אתם פועלים במציאות הזו לבטח נוכחתם עד כמה קל ונגיש מְצָאי החומרים ברשת המאפשר ללמוד ולהתעשר מכל מה שנחשף כיום על פני השטח. זו מסורת קבועה שלי עליה אני מקפידה בהתמדה : לקבל השראה מעשייה של אחרים כגורם מעשיר המאפשר לי לפרוץ קדימה הן בחשיבה והן בקידום המעשי.

הדוגמאות שאני שוטחת בפניכם בפוסט זה מהוות מבחינתי עוגן ליצירת החשק לפעולה ולקבלת רעיונות מדליקים אשר יש בהם כדי לסבר את האוזן ולהאיר את עיניכם לגבי השאלה מה ניתן לעשות במתחם הפייסבוקי שלכם. זכרו, המתחם שלכם הוא נדל”ן שיווקי של החברה, מותג, ארגון בו אתם עובדים וככל שתטפחו אותו ותעניקו לו תחושת בידול מושקעת כן תרוויחו ברמת הנוכחות ברשת.

BlackBerry | דף נחיתה אינטראקטיבי המייצר שלל תכנים במקום קטנטן ומרוכז. וכולל יציאה לאזור חדשות הפותח אפשרות לתגובות. כמו כן, משלב בחוכמה את פעילות הTwitter של החברה. שווה מאוד להיכנס ולהתרשם הן מרמת העיצוב והן מניצול האפשרויות הטכנולוגיות ובד בבד ללמוד פרק בהילכות הפעלת הדף.

Victoria’s Secret Pink |מתחם פנטסטי ומושקע, כל כולו בLook & Feel עיצובי לקהל יעד של נערות. כולל שלושה טאבים מרכזיים אשר שוטחים את עולם התוכן של המותג בפני קהל זה ומייצרים אינטראקציות מועדון לקוחות ייחודית במציאות הפייסבוקית.

Korn | שימוש חכם מאוד ביכולות של המדיה. שילוב של תמונה, אודיו, טקסט אשר מעבירים תחושה של מגע במוסיקה בלייב. כולל שילוב חנות וירטואלית שמבוססת על היגיון עסקי תואם ליעדי המתחם מעֵבֶר למהלך המיתוגי. חשוב לציין כי החנות משרשרת לאתר הקבוצה וכפי הנראה באופן רציונאלי מייצרת פעילות SEO מבורכת בהסתגלותה לפעילות האינטרנט הכוללת.

Burberry |שימוש חכם ומושכל בכוח של הווידיאו עם דגש על עיצוב נקי שמעביר תחושת טבע ואותנטיות. כמו כן , שילוב אלמנט הווידיאו לא רק בעמוד הנחיתה אלא גם באמצעות יצירת סינרגיה בין עולם התוכן של עמוד הנחיתה ובין המתרחש בסטרימינג של המתחם עצמו.

  

Chanel | הוכחה ניצחת לעובדה כי אפשר לייצר מתחם יוקרתי בFacebook טאב שמשדר יוקרתיות ומשתמש בכוחה של הטכנולוגיה להפעיל אינטראקטיביות. מאפשר לנו לנווט בין מקורות השראה שונים בתוך הטאב עצמו ובכך מנכס לעצמו נוכחות של מיני סייט לכל דבר במתחם Facebook.

M&M’S® Fans | אחד מדפי הנחיתה המרשימים ביותר שהיכרתי מהתנסות אישית מבחינת היכולות והשימוש הטכנולוגי החכם. מפה אינטראקטיבית הפורסת את תפוצת המוצר בכל רחבי העולם. התחנות בהן ניתן למצוא אותו הופכות להיות לחיצות ומשרשרות לעמודי המוצר בארץ הספציפית. שיטה זו גם מראה על כוח של פריסה עולמית וגם משתמשת בתבונה רבה בכוחו של המתחם לחיזוק מיתוגי ורישות קונספטואלי של המותג בתודעתו של הגולש.

Audi | שוב דוגמא והוכחה לכך שיוקרה יכולה לקבל ביטוי הולם במתחם פייסבוקי, ומה שעושה את ההבדל במתחם זה הוא ניקיון העיצוב. סדר וזהות עיצובית יוקרתית. שילוב סרטוני ווידיאו לאורך המתחם כולו. דף הנחיתה לא מהווה עבורי דוגמא לשיא היכולות של שימוש במתחם אבל לעומת זאת הוא מחזק את האפשרות לייצר מתחם בלוק אנד פיל יוקרתי ולקרוא בכך ללקוחות אמידים לפעולה.

Jcpenney |שימוש מעניין ורבגוֹני במדיום בנוי בהשקעה רבה ומתוך התייחסות למתחם כאל מִינִי אתר לכל דבר. פועל בארבעה טאבים מובילים שכל אחד מהם מקיף עולם ומלואו ובכך מאפשר להפוך את המתחם לכוח משיכה ועוגן שיווקי. ניכר שמושקעת באתר זה הרבה מאוד מחשבה, מְגוּבָּה בהקצאת משאבים.

MACcosmetics | אין ספק שמתחם זה הוא אחד המושקעים ביותר בFacebook מבחינתי, וכבר הבאתי אותו כדוגמא בעבר. אישית אני פוקדת אותו מדי פעם ורואה עין בעין שהחברה ממשיכה להשקיע, להחליף , לחדש ולהתאים את עצמה למתרחש על ציר השינויים השנתי. שימוש מושקע בטאבים שונים להעברת מסרים אודות מוצרים שונים. שימוש בווידאו, תמונה וטקסט.

Bing | מתחם שפגשתי רק לאחרונה. דגש על שימוש מאוד מרשים בכוחה של התמונה – הבלטת כוחו של הויזואל, המועצם בשילוב אלמנטים אינטראקטיביים מעולם המדיה החברתית. שילוב מופתי וחכם של עובדים של החברה כחלק מעמוד הנחיתה של “ברוכים הבאים” למתחם שנועד לאפשר קשר אנושי ומעמיק בין הגולשים לבין המותג עצמו. מיני אתר שמותיר את הגולש עם חווית גלישה עוצמתית ובכך למעשה מחזק את ערכי הליבה של המותג (מנוע חיפוש).

לסיכום | אני ממליצה לכם מאוד לפנות לכם דרך קבע חצי שעה שבועית ולעבור על מתחמים שונים בFacebook אין ספק שזה “פותח את הראש” ומוביל אותנו ליצירת חדשנות הלכה למעשה. לכל מי שלא מכיר רצ”ב הלינק לחיפוש בעמודים : לינק.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

  • זוהר, עוד פוסט מדהים שמלמד איך חברות גדולות משתמשות נכון במתחם בפייסבוק.
    אשמח לקרוא בעתיד על חברות בארץ שלנו שעושות זאת בצורה יפה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.