Know Your Customers | Gen Z

אני רוצה לחשוף אתכם לקטע וידיאו שהכנסתי לפוסט, ולפתח ממנו אתכם יחד את נושא ההסתכלות שלנו על דור הZ. מדובר בפאנל האחרון שהיה בפסטיבל קאן 2022- והמיקוד שלו היה סביב דור הZ וקווים לדמותו. אחד מהדוברים היה זיאד עמיד- מוסלמי אמריקאי בן 23 שמחזיק כבר מגיל 16 סוכנות שמתמחה בהבנת הדור הזה. חשוב לי להגיד לכם, שזיאד הוא בחור חכם אבל גם די צעקן, ואם חשבתם שגרטה טונברג כועסת על העולם, אז למעשה לא פגשתם כעס אמיתי- ואחרי זיאד תבינו את זה קצת יותר. למרות הכעס שלו, ולמרות הפרובוקציה שהוא רוצה לייצר בסשן בו הוא מדבר, יש פה דברים שחשוב מאוד להכיר.

זיאד עמיד חושב שצריך להחזיק יותר ויותר קולות של דור הZ בשולחן מקבלי ההחלטות, שכן הדברים שקורים כיום משפיעים על ההווה ולא פחות חשוב על העתיד של הדור הזה. הוא, וגם אחרים בדורו (כמו הדוגמא המקומית-הדר מוכתר) חושבים שהדורות הקודמים הם חסרי אחריות וההשלכות של הדברים שאנחנו כולנו (שנכללים בדורות המבוגרים יותר) יוצרים, יהוו תוצאות הרות גורל לדור של עמיד. זיאד זורק ומנופף במספרים חשובים שמשאירים סיגנלים ברורים עבור מותגים, הוא טוען ששישים אחוז מדור הZ מצפים ממותגים לקחת עמדה בנוגע לסוגיות חברתיות וסביבתיות- ולא, לא עמדה שכל כולה מתחילה ונגמרת בקמפיינים פרסומים שכן לדעתו זה ממש לא מעניין ולא צריך לעניין אף אחד.

זיאד אומר שחברות צריכות לנסח את העמדה שלהן לא מתוך מהלכים פרסומיים, אלא לתפיסתו זה חייב להיות מאומבד כחלק מהסיסטם של החברה, כחלק מהתהליכים, כחלק מהאנשים שלוקחים חלק ונמצאים בשולחן קבלת ההחלטות. 70 אחוז מדור הZ מעדיפים מותגים שיש להם מוסר ואתיקה גבוהה! כי הם רוצים שאנשים יהיו Walk the Talk ולא רק Talk. ומספר מדהים 98 אחוז מדור הZ דיבר על גיוון בחודשים האחרונים, קרי- זה נושא חם שמעסיק את כולם! אלו סוגיות שהדור הזה מדבר עליהן ורוצה להיות חלק מהפתרון וחלק ממהשפעה.

עמיד מאוד כועס, והוא אומר אמיתות חשובות לגבי הכעס שלו, על העובדה שאנחנו עושים שיטור לגוף האישה (חצי שעה לפני הפאנל עבר החוק של ההפלות בארה”ב) יותר ממה שעושים שיטור לאנשים שמחזיקים נשקים- שאנחנו כל כך ממוקדים על רווחים ואנחנו שוכחים לחשוב על האנושות ולאן היא הולכת, והאם הפוקוס שלנו ברווחים לא מזיק בפועל לאנושות במבט בינוני ורחוק?

דור הZ הוא “פרו חיים” “פרו לחיות”- ועל בסיס האמירות שלו הוא חייב להיות חלק משולחן מקבלי ההחלטות! כיום, מקבלי החלטות אומרים שדור הZ אומר משהו אחד ובפועל עושה משהו אחר- אבל עמיד אומר מנגד שזו טעות להסתכל על העובדות ככה, שכן החברות והמוסדות לא מייצרים פתרונות חלופיים שניתן לבחור מהם וזו הסיבה האמיתית לפער בין האמירות למעשים בפועל.

אל תסמכו רק על מה שהבאתי לכם לכאן בטקסט הכתוב, תקשיבו לזיאד כי הצעקה שלו היא חלק מהתוכן, היא חלק מה”סאונד בייט” והיא חשובה לכל אוזן ואוזן של כל מותג!


חדש ופתוח עכשיו לכולם! קורס דיגיטלי לחדשנות- Minnovation קורס במתכונת של “ספיד” כיצד מצטרפים למובמנט של החדשנות בעולם- וכיצד עושים את זה “על סטרואידים”? חמישה שיעורים, תבלינים בצורת תרגילים, מהלכים, שיטות ומקורות חשובים. הקורס יעזור לכם לצאת לדרך במהירות, לבחון על קטן ואז להגדיל גם את הקצב וגם את הכוח והגודל של החדשנות שיצרתם Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.