Sources of Data Information

החלטתי להשקיע בכם, ולשתף ברשומה הבאה במקורות דטה שיעזרו להבין מספרית וסטטיסטית נתונים חשובים איתם אתם יכולים לקבל החלטות. מדובר באתרים שאת חלקם אני פוקדת על בסיס קבוע, ומהם אני שואבת דטה שעוזרת להבין בצורה אמיתית אימפקט של מגמות, נתוני אמת על צריכה ועוד.

קחו לינק שמציג לכם את מספר האנשים בכל העולם, ברגע נתון, זה כמובן לא נאמן לתמונה המצורפת מעל לפסקה זו שכן הנתון משתנה כל-שנייה! –Link. למה זה חשוב? כי משמעותי שתבינו הלכה למעשה כמה אנשים יש בעולם, ויותר חשוב גם להבין את ההתפלגות שלהם בין מדינות מפותחות וצומחות (במערב) לכאלה שרק בשנים האחרונות מתחילות להראות סממני קידמה.

אני לא יכולה להגיד שזה האתר הכי נוח בעולם, אבל אין ספק שהלמ”ס זה מקור מידע משמעותי עבור מדינת ישראל. תוכלו למצוא כאן נתונים אמיתיים על מספר תושבים, התפלגות בין נשים וגברים, הבנה אמיתית של מספרי יולדות בשנה, אקדמאים וכאלה שלא ועוד. זה כלי עבודה שהלוואי שהיו עושים אותו קצת יותר ידידותי! אבל גם אם קשה לכם להתנהל בו תתעקשו כי הוא מספק נתונים חשובים לקבלת החלטות- Link.

אחד האתרים הנהדרים ללמוד מבחינה סטטיסטית נתונים שונים, הינו Statista, אתר שמציג בצורה אינפוגרפית מידע עשיר על כל מיני נושאים, ניתן גם לערוך בו חיפוש ממוקד על מידע ספציפי אותו אתם מחפשים. משימושים בסושייל מדיה, תחזיות לאיקומרס, התפתחות של פלטפורמות ועוד- Link.

אם אתם רוצים להבין נתוני דיגיטל בכל העולם, ובהתפלגות למדינות שונות המקום הטוב ביותר שאני מכירה הוא We are Social, מקור מידע מדהים שחושף מספרים ונתונים (גם על ישראל) זה מוצג בצורה ידידותית במצגות נהדרות שמנכיחות את כל הדטה שאתם צריכים –Link.

תמיד אני שומעת ויכוחים על התפלגות השימושים של מכשירי הסלולר, כמה איפון, כמה אנדרואיד וכמה סמסונג. אז יש מקור מידע נהדר שיעשה לכם שכל, ויספק את כל המידע והדטה שאתם צריכים רצ”ב –Link.

הדו”חות באתר של הפורום הכלכלי העולמי הם פשוט משמעותיים, יש בהם נתונים חשובים גם על ההווה, אבל לא פחות חשוב תחזיות עתידיות! חשוב לעקוב אחרי מקור המידע המדהים הזה ולהיות חשופים למידע החשוב שהם מוציאים באופן קבוע-Link.

אחד הדברים הטובים שיצאו מהבחירות האחרונות, הינו האתר של המדינה שמציג את התפלגותה ונתונים על האנשים ברמה הלוקאלית. אם תרצו זו פרסונליזציה של גאוגרפיה שמאפשרת לכם הלכה למעשה לעשות פרופיילינג של כל מקום ומקום ולהבין מי גר איפה- Link. מומלץ בחום, אני עושה ניתוחים באתר הזה על בסיס קבוע.

אם אתם רוצים להבין את הדופק הקמעונאי, אגלה לכם טריק קטן שאולי אתם מכירים ואם לא- הרווחתם. כשאתם מקלידים מיקום ומחפשים בגוגל מאפס, תקבלו אינדיקציה בזמן אמת! על מספר האנשים שנמצאים בחנות, כך תוכלו להבין בצורה ברורה עומסים ברצפות המכירה, טרפיק, תחרות ועוד. זה כלי מטורף שמספק עבורכם נתוני זמן אמת וסטטיסטיקה על ווליומים של אנשים שנמצאים ורוכשים און ליין. צירפתי לכם צילום מסך לדוגמא.

ואחרון חביב, אבל לא פחות משמעותי מהשאר, קבלו אתר שמספר לכם את הסיפור של כל מדינה! עם מלא נתונים שונים שיכולים לשרת אתכם כשאתם חוקרים, וכן! יש גם חלק על ישראל –Link.

אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.