My People of the Year

לכבוד השנה החדשה, החלטתי להשקיע ברשומה שמציגה לכם את אנשי השנה שלי, אלו שהשפיעו עלי בצורה משמעותית לחשוב אחרת – לנהוג בדרך חדשה או להשביח את הקיימת. אדאג לספר לכם בכמה מילים על כל אחד מהם, למה בחרתי דווקא אותם, ואולי זה יגרום גם למוח האישי שלכם לחפש את אותם עשרת האנשים שהשפיעו עליכם הכי הרבה. חשוב להגיד הרשימה היא לא בסדר עולה או יורד, ואני לא מחלקת ניקודים- כל עשרת האנשים השפיעו עלי והמידה אינה חשובה בעיני.

בן כספית, עיתונאי מדהים בעיני, לא תמיד אסכים לדיעותיו אבל אין ספק שהוא מייצג משהו אותנטי, מעניין שחוקר ומוכן לקחת את הדברים ולהתבונן בהם מנקודה חדשנית ושונה שתורמת לי הרבה בניתוח המצב כמות שהוא וכמו שצריך להיות. ממליצה לכם מאוד לעקוב אחר התוכניות שלו באפליקציה של רדיו 103 FM. לינק לתוכנית- Link.

עמית משיח המנכ”ל של מקאן יחד עם אלדר יוסופוב קופירייטר שעובד במקאן– מבחינתי הם נכנסים תחת קטגוריה של איש אחד, שכן הקסם שעשו יחד לא יכול לקרות אחד בלי השני. לעמית על כך שהיה לו האומץ והוא דאג להכניס לתוך החברה אנשים עם מוגבלויות, כאלה שלא טבעי (לצערנו) לקחת ולערבב במצבת כוח האדם בחברה, ולאלדר שבזכות המוגבלות שלו ידע לחשוב אחרת ולשכנע את איקאה ללכת על מהלך “This-Ables” שעוזר לאנשים עם מוגבלויות לרכוש רהיטים כמו של כולם. כבר אמרתי בעבר שבעיני העובדה שאלדר עובד במקאן גדולה בעיני מהפרויקט עצמו, ועצם החשיבה של הכנסת עובד שמגוון את שולחן הדיונים הקריאטיבי זו יצירתיות בפני עצמה. אלדר – Link עמית – Link.

גְּרֵטָה ארנמן טוּנְבַּרִי – שוודית בת 16 שיצרה בכל העולם מה שקרוי “גרטה מובמנט” אשר גורם לאנשים צעירים (וגם כאלה שלא) לצאת בימי שישי ולהפגין על כך שצריך שנתייחס לבעיית התחממות כדור הארץ ונתחיל להתייחס לסביבה שלנו בכבוד.  אולי אתם לא יודעים אבל לגרטה יש אַסְפֶּרְגֵּר שהיא לקות התנהגותית היוצאת ממשפחת הלקויות של אוטיזם, מה שגורם לגרטה להגיד רק את האמת.  הדבר החשוב ביותר שגרטה אומרת הוא משהו שניתן כפי הנראה לראות רק בגיל מסוים. גרטה אומרת שהיא מתעסקת בנושא התחממות כדור הארץ, ההיבטים הסביבתיים מסיבה אחת מרכזית! כי זה יקרה בזמן החיים שלה, ולכן זה מעניין אותה ואת האנשים הצעירים האחרים שהיא סוחפת, מדובר במשהו שיהיה רלוונטי עבורה ופיזי ואולי לגבי חלקנו פחות כי לא בהכרח זה יקרה בחיים שלנו.

קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן, עם התוכנית המעולה שלהם מראשון עד רביעי בכאן 11, רשת ב’. שניהם, יחד עם ההמלצה הראשונה שלי על – בן כספית “מתווכים” לי את המציאות הפוליטית והמקומית בצורה הטובה ביותר, ועוזרים לי לגבש את הדיעות העצמאיות שלי- Link

הבן זוג שלי ופו, ולמרות שזה נשמע מאוד אישי- אם תחשבו על כך הבן זוג שלכם משפיע על סדר היום שלכם הכי הרבה, יש שיחשבו בשמונים אחוז ואני חושבת שאף יותר. שכן הבן זוג שלכם הוא האדם שבחרתם לחלוק איתו יחד את החיים ולייצר סדר יום עכשווי והמשכי.

פיטר פילד, שהוא אחד מהמיסדים של ארגון הIPA, ארגון אירופאי אשר ממוקם באנגליה ומכתיב סטנדרטיזציה בכל העולם – בנושאים הקשורים לשיווק ובניית המותג. פיטר הוא אדם חריף, ברור, ממוקד ובעיקר לא פחדן שמאתגר את המערכת לראות את הכשלים שלה, אך בד בבד מציע פתרונות ישימים-Link.

מיכל המאירי, משנה ליו”ר גלובס, אישה משכמה ומעלה – יחד עם כוח מדהים וקשרים לכל העולם, היא שומרת על צניעות, סקרנות ורצון עצום ללמידה יומיומית. מיכל היא אישה מפרגנת, אוהבת ומחברת בין אנשים- וכל פעם שיוצא לי לדבר איתה אני יותר חכמה- Link.

דקלה מלמוד, שאותה יצא לי להכיר רק לאחרונה באירוע מיטאפ אותה יזמה. דקלה המציאה את “החברים של דקלה” מיזם שמחבר בין אנשים שהיא מכירה על ארוחת ערב והרבה אלכהול. עצם הרעיון של יוזמה שהיא בעיני “הפייסבוק של העולם הפיזי” גרם לי לחשוב שאין סוף לחדשנות, ובעיקר כשהיא אנושית היא מייצרת דברים מדהימים- Link.

סנטיאגו קלטרווה, הוא האיש של השנים שלי, ולא רק של השנה הנוכחית. ממנו למדתי שהתשובה לא היא לא אפשרית, כי כשאמרו לסנטיאגו כשהיה אדריכל שמשהו לא אפשרי בהנדסה- הוא פשוט הלך ללמוד הנדסה על מנת שלא יגידו לו מה אפשר ומה לא. קלטרווה הוא אחד האנשים שגרמו לי לאורך השנים לשים סימני שאלה על הכל, ולא לדבר עם אנשי סימן הקריאה, ולחקור כמו גם לחפש תשובות מושכלות שיש בהן מכל מיני זוויות של החיים- Link.

קרוליין קריאדו פרז, היא סופרת מדהימה שכתבה ספר העונה לשם: Invisible Women הסוקר את העובדה שישנן הטיות נוראיות בחברה ובדטה שנאגרת על אנשים והתנהגויות, ההטיות הללו נובעות מכך שמי שמעצב דברים ומפתח פתרונות מחזיק תפיסות עולם שהן באיסט, שהן קשורות במין, גזע ובכך נמנעת ונגרעת נקודת המבט של האחר ועל ידי כך קורה שהדברים שמפותחים סביבנו לא מותאמים לכולם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלה שחוקר בעיקר את הנושא הזה : Exposing Data Bias in a World Designed. לספר-Link.

ואחרון חביב, הדבר שהשפיע עלי הכי הרבה בשנה האחרונה היה כמובן הספר שלי, שגרם לי לחשוב על הכל מחדש, שיצר לי פיבוט בעסק ומעבר לעובדה שהוא מהווה בשבילי סיפור הצלחה עסקי, הנפח הסגולי שלו והתרומה להתפתחות עכשיו ובהמשך לא יכולים להמדד בשום מדד אקסלי, הנפח של המהלך הזה הוא כה גדול שאין לו מספרים או תיאורים.

אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.