Work Plan 2017 | Design

WP22

אני ממשיכה בסדרת תוכניות אסטרטגיה ועבודה לשנת 2017, הפוסט הנוכחי מהווה המשך ישיר לרשומה הראשונה אשר עסקה בנושא- Smart, הפעם- אתעכב על חשיבות המילה-Design ביכולת התכנונית שלכם.

People. כפי שצינתי בתחילת הדרך הסדרה כולה מעוצבת כך שמעל הכל אנחנו שמים את האנשים כמוטיב שסביבו אנו מעצבים את הפתרונות שלנו הלכה למעשה. עיצוב הופך מיום ליום לפקטור משמעותי בדרך שלנו לבנות תוכניות אסטרטגיות חכמות. אני לא מדברת על צבע וצורה- אלא על הדרך בה אנחנו עושים Design אמיתי וחכם למהלכים- ובלב ליבו של התכנון שלכם צריכה להיות האמירה- Design For People First.

מאז ומתמיד היינו צריכים להתעסק בעיצוב וזאת במגוון פרספקטיבות הכוללות :  חוויות, פתרונות, סביבות עבודה וחיבוריות בין דברים. אבל באמת של החיים המציאות שלנו נהייתה כל כך מורכבת ומשימת העיצוב הפכה לקשה מאי פעם- ובד בבד ליותר חשובה ! לנקודת המבט העיצובית ישנה קריטיות ומשמעות שחובה להתעכב עליה בתכנון אסטרטגי של מפת הדרכים.

העובדה שאנחנו שמים את האנשים במרכז מקלה בעיני על המשימה כי היא גוזרת עבורכם מנוע- מכונה מדויקת אשר מתכתבת עם מה אנשים : אוהבים, צריכים ורוצים לשתף איתו פעולה. למעשה, כל הפתרונות אותם אתם מעצבים חייבים להיות כאלו שמתכתבים עם דברים שמייצרים עבור אנשים- פנימה והחוצה נוחות גדולה.

Strategy. אם אנחנו שמים את אתגר העיצוב בלב ליבה של האסטרטגיה אנחנו נמנעים מלעשות טעויות גדולות, שכן בעידן הנוכחי מותגים שמנצחים את ליבם של מחזיקי העניין כולם (עובדים, ספקים, לקוחות ובעלי עניין)- הינם מותגים שיודעים לעצב הלכה למעשה חוויה כחלק אינטגרלי מהאסטרטגיה שלהם.

WPD1

דוגמא שניתן להתבשם מכוחה כמובן הינה Apple שמצליחה להפוך את כל נקודת הממשק שלה לחוויה הוליסטית משמעותית עבור כל מעגלי ההשפעה והמושפעים שלה והיכולת להפוך כל ה-Customer Touch Points לכאלו אשר מתכתבים  עם הצרכים של הסביבה הופכים את אפל למותג עוצמתי ושריד לאורך שנים. שימו לב של-Apple יש שני מוקדים בהם היא מחליטה למקד את החוויה בצורה מקסימלית: הiPhone שמהווה כנקודת פתיחה לנגיעה באקו סיסטם המלא שלה- והחנויות של המותג שמהוות כמדיה אפקטיבית ביותר עבור הפעילות ההוליסטית של החברה.

עיצוב מחייב אתכם לקנקרט את נקודת המבט על ההשקעות שלכם- ולהבין מה הם המיקודים שלכם, ואיפה אתם משקיעים בתפישה ארוכת טווח וססטינבלית.

Infrastructure. כשמנהלים חשיבה פיתוחית דרך פרספקטיבה של עיצוב חכם, חייבים לתכנן את המהלכים בראיה תשתיתית- המבטיחה שתוכלו לנהל את הדברים בסקייל ולאורך זמן. זו אחת התקופות המורכבות ביותר לחשב מסלול ולבנות תשתיות חכמות שמתכתבות עם הצרכים של ההיום ושל המחר. אגע בעוד שניה בנושא המחר באמצעות מיקוד במגמות, אבל לפני כן חשוב לי למקסם את האמירה על התשתיות- הדרך בה אתם יכולים לעצב הלכה למעשה : חוויות, מסע לקוח ונגיעה חכמה אשר מייצרת אופטימיזציה של המהלכים שלכם- חייבת לעבור דרך חשיבה חכמה על תשתיות, הInfrastructure עליו אתם בונים את המהלכים שלכם יקבע את ההצלחה או הכישלון שלכם בדרך.

הדבר היפה במציאות הנוכחית הינו שניתן לאמץ הרבה מאוד תשתיות אג’יליות לדרך, טכנולוגיות כיום מאפשרות לכם לבנות את העסק בפתרונות ענן ולהתנסות בישומים שונים שיכולים להיות באינטגרציה למערכות הליבה שלכם. לכאן נכנס הפקטור המרכזי ביותר עליו אתעכב בפוסט הבא והוא אינטגרציה– כל עיצוב הפתרונות שלכם ברמה הטכנולוגית והאסטרטגית חייב להיות כזה שמאפשר אינטגרציה בין מערכות שמאפשרות לכם לעשות חיבוריות לדברים בפועל.

WPD2

Trends. כשבאים לעצב את הפתרונות של העסק אחד הדברים שצריכים לעשות בחוכמה הינו לנטר את מכלול הטרנדים- המגמות שסובבות סביבנו, החוכמה היא להרים את המבט ולהסתכל במבט כוללני על הChange כולו- לבחון את מכלול השינויים שחלים על העולם שלנו בפרספקטיבה של הווה מול חיזוי של העתיד. מגמות מהוות כללי עבודה אפקטיבים בזיהוי הדרך שלכם וביכולת לעצב את הפתרונות כך שיתאימו למציאות העכשווית ולזו העתידית.

עובדה זו מתכתבת עם האמירה הקודמת שלי לגבי תשתיות- ברגע שתדעו למקד את המגמות עליהן אתם מכוונים תוכלו גם לבחון אותן בראי התשתיות והתאמתן לאתגרים שסימנתם. אם אתם מבינים שאנחנו חיים בעידן קונקטיבי בו המובייל מהווה שחקן מרכזי וData הופכת למנוע צמיחה הלכה למעשה לחברות- זיהוי המגמות יחד עם עיצוב האג’נדה העסקית שלכם תאפשר לבנות את המסלול בצורה החכמה ביותר.

מילת סיכום. אני מקווה שאתם מתחילים לזהות את האלגוריתמיקה שפיתחתי כאן בחשיבה על תוכניות אסטרטגיה ועבודה להמשך הדרך, הפוסט הבא יתמקד בנושא משמעותי והוא אינטגרציה, בחלוקה למקומות בהם הקישוריות בין הדברים הופכת להיות לקריטית בתכנון חכם ואסטרטגי.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.