What’s Your X factor

אני קוראת המון ספרים בזמן הקורונה, וזה גרם לי לחשוב על עצמי והעסק שלי, ולנסות להבין מתוך כל מה שאני קוראת, כיצד אני מנתחת את העסק שלי והאקס פקטור שלו.

לכל עסק יש הרבה תועלות וערכים, אבל מתוך קריאת הספרים הבנתי שצריך למקד את הדברים ולהיות מאוד ברורים ולכן, בחרתי בשלושה. הרעיון ברשומה הזו הוא לגרום לכם לשני דברים: הראשון, להכיר יותר את האקס פקטור שלי כפי שהגדרתי לעצמי, השני- והוא החשוב יותר לנסות לעודד אתכם למדל את האקס פקטור שלכם! אם תראו כיצד אני יצרתי את המיקודים שלי, תוכלו לחשוב בבהירות יתר על האקס פקטור שמייצג אתכם.

Knowledge Company– יש חברות, כמו אמזון וגוגל שהופכות להיות לגופי ידע- עם המידע המצטבר בפלטפורמה שלהן, הן יכולות לעשות איבחון של סוג העסקים שצריך להשקיע בהם, ובאילו תחומים לא. אותן חברות מבוססות דטה של המשתמשים, מידע על מה מעניין ומה פחות ועוד. אני לקחתי את המושג הזה של חברת ידע למקום אחר. בעיני, אחת החוזקות הגדולות ביותר של העסק שלי לאורך השנים, הייתה היכולת להבין לעומק שינויים ולא פחות חשוב לאורך זמן לעשות מה שאני קוראת לו: “חיבור בין הנקודות”! אותו קונקשיין בין תחומים שונים ותעשיות מגוונות מאפשר לי לייצר אקס פקטור של אינסייטים משמעותיים שיכולים להשפיע על קבלת ההחלטות. אז בראש ובראשונה, אני חברת ידע, כשהידע היחודי שלי הוא Connecting all The Dots, ועצם החיבוריות הזו יוצרת את הרוטב הסודי שלי.

Network -לאורך השנים, גיליתי שאחת התכונות החשובות ביותר לעסק כמו שלי הינה הנטוורק- הקהילה, הופכת לאחד האקס פקטורים המשמעותיים ביותר, אם צריך להגיד בפשטות האקס פקטור הוא: אתם! עצם העובדה שיש לי נטוורק של קשרים עם אנשים שונים בתעשייה בארץ ובעולם (וכן, אני משתדלת מאוד לייצר קשרים גם בעולם), מאפשר לי לבנות על אותה תשתית של קשרים הרבה מאוד ערכים מוספים לעסק. מלימוד של תעשיות, חיבור בין גורמים שונים לייצירת שת”פים חכמים ועד להבנת האקו סיסטם בצורה יותר גרנולרית ואמיתית בזכות הקשר עם האנשים באופן ישיר. נטוורק זו עוצמה גדולה מבחינתי, שכן היא מאפשרת להגיע מהר אל היעד ועל בסיס המנוף הזה לבנות מציאות שבלי הקשר לא הייתה אפשרית.

Innovation & Entrepreneurship– בתקופת הקורונה, הוכחתי לעצמי את אחד הדברים החשובים ביותר ביחס לעסק שלי- היכולת לעסוק בחדשנות, ביזמות אבל זאת בראיה מציאותית, פרקטית, כזו שנוחתת על הרצפה ומובילה לתוצאות אמיתיות. זה בייחוד בולט בתקופות קשות ומורכבות שבהן לכאורה יותר קשה לעשות דברים בפועל! והנה, אנחנו מגלים שגם בזמן הזה אם רוצים זה אפשרי. היכולת להיות חדשני ויזמי היא חשובה יותר מאי פעם, ולספק לאחרים את הכלים לעשות זאת- בעיני זו מצווה ולא פחות. תרגום של הידע, הנטוורק והמוטיבציה כולל מתודלוגיות לעבודה ומצפנים- הופכים לכלים סופר סופר משמעותיים כרגע עבור עסקים, קטנים כגדולים.

אלו היו שלושת האקספטורים של העסק שלי, מקווה שזה עזר לכם- גם להכיר אותי ואת העשייה שלי יותר! אבל לא פחות חשוב, ואף בעיני יותר, אני מקווה שזה ייצר עבורכם סוג שלי מנגנון שמאפשר גם לכם לבנות את המיקודים באקס פקטור שלכם.


חדש!!! הספר שלי: “המתכון לשינוי” בגרסה דיגיטלית! אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.