The Land Of Facebook Part One

חשבתי לכתוב פוסט על Facebook ופתאום הבנתי שאני הולכת לכתוב פוסט על מדינה. מדינה מן הסתם אי אפשר להכיל בפוסט אחד ולכן הפוסט הזה יחולק לכמה… הכמות עדיין לא ממש ידועה כמו שאמרנו “מציאות תקשורת בבטא”. בהתאם לכך אני מיישמת תוך כדי תנועה. התובנות שלי מגיעות מעצם כך שכל יום אני לומדת משהו חדש במדינה הזו : חוקים חדשים, תרחישים חדשים, חברים חדשים, ישנים ועוד … אני מאוד נהנית בטיול הזה ומקווה שגם אתם תתעשרו ותרוויחו מהטיפים שאני מביאה.

אני מתחילה מראש בהסתייגות מסויימת, שאותה חשוב לי להגדיר כבר בתחילת הסדרה אני לא מכירה כל מה שקורה ומתרחש בFacebook ולדעתי איש לא מכיר את הפלטפורמה כולה ! כאמור, זו מדינה שלמה ומורכבת, יש התרחשויות ופעילויות שלמדתי להכיר וגם הן מטיבען השתנו ומשתנות תדיר כי הפלטפורמה נמצאת בצמיחה אדירה ומקבלת עוד ועוד גוונים ועוד רבדים הנוספים על בסיס יומיומי. נכון, לפני כשנה “הרגו” אותה על דפי העיתון ממש כמו ש”הרגו” את Twitter לא מזמן. המציאות מראה אחרת. אמנם המדינות הללו נמצאות לפעמים בפיק של צמיחה פעמים נעצרות ופעמים בירידה. זה עדיין לא אומר שהן לא רלוונטיות, כמו לכל אחד מאיתנו גם לנו יש יום טוב ויום רע אף אחד לא אומר שנעלמנו מהעולם כי זה קרה.

מכיוון שעולם המדיה החברתית מבחינתי כל כולו עוסק ביחסים וקשרים אתייחס בפוסטים שלי ליחסים במדינת Facebook מכל מיני זוויות ואיך אני אני חווה אותן. מקווה שמתוך האמור לעיל תוכלו לשאוב אינספירציה ורעיונות לדרך בה אתם מקיימים את החיים שלכם במדינה הוירטואלית מבין הגדולות ביותר בעולם (לינק כתבה בגלובס על מס’ המשתמשים בפייסבוק בארץ ובעולם).

הפוסט הראשון יעסוק במתחם האישי ובעמוד הבית של Facebook, התנהלות החיים סביב הסטאטוס וסביב השיח. דגשים ורעיונות למינוף נוכחות ובניית קהילה ואם נרחיק לכת אפשר להגיד שזו כמעט יצירת שבט סביבכם  אותו תוכלו “להנהיג” סביב עולם התוכן שלכם ולנהל דיאלוג שמייצר יחסים לטווח רחוק…

מדינת פייסבוק מספקת לנו כלים חברתיים ויש משהו גורף בכל ההתנהלות הזו שאפשר להחיל אותה על כל המשתתפים המגלים נוכחות בפלח המדיה הנדון (לדעתי כמובן). ההתרחשות מתמקדת בנושא של חברים, יצירת קשרים ודיאלוג בין אנשים. הכלים החברתיים כוללים : מודולים של תמונות, צ’ט, סטאטוס של דיונים, יצירת אירועים ועוד … אני אתמקד בעצות על הדרך שבאמצעותה לדעתי ראוי ונכון להשתמש בכלי הבית החברתיים, חשוב שתיקחו בחשבון שכל תזוזה שלכם וכל פעילות נחשפת למעגל החברים שלכם ובמידה ואתם מגיבים לחברים שלכם גם המעגל שלהם נחשף אליכם.

טיפים לפי חלוקה לנושאים :

תוכן וסטאטוס כמו בכל מקום ברשת תוכן הוא המלך, לתוכן במדינת פייסבוק יש שלל צבעים וצורות ואין דרך בלעדית שתוגדר כנכונה. ברמת העיקרון בצד הטקטי אנחנו מעלים את הפעילות שלנו וכל מה שנעלה יכול לקבל ביטוי : מאלבומי תמונות, רשמים, לינקים לאתרים ועד פוסטים טובים, סרטי וידאו ועוד. פייסבוק אף דורגה לאחרונה כרשת השלישית בעולם להעלאת סרטים אחרי YouTube וhulu לינק . הסטאטוס מייצר את הדמות שלנו ודרך החומרים שאנחנו מעלים למדים הגולשים לדעת מי אנחנו. השיח שמתרקם הוא זה שיקבע אם אנחנו כאן כדי “לקשקש” על עסקים ולהציג את צורת החשיבה שלנו, ולחילופין לדבר על החיים שלנו בלבד או שכוונתנו לשניהם יחד. אישית אני מאמינה באופן כמעט חד משמעי (כי אין אקסיומות בשטח זה ) שהשילוב בין השניים הוא השילוב הנכון ביותר למתחם זה ולמען האמת גם לאחרים, רק שבFacebook המושג חברים הוא בעל חשיבות מיוחדת ולהיות חברי משמעו להתנהג לפי כללי המתחם וחוקיו הלא כתובים.

חברים הרעיון הגורף הוא שאנחנו נמצאים כאן לייצר קשרים או במקביל להדק קשרים ישנים, חדשים, ספונטניים ועוד …יש כל מיני צורות להגיע לקהל שרלוונטי עבורנו. אנחנו צריכים לעבוד לאט בטוח וחכם. קודם כל בשל המגבלה הטבעית, שכן אי אפשר להזמין כמה חברים שרוצים ביום, דבר שני הכרטיס כולו מוגבל ל5000 חברים והדבר השלישי והחשוב מבניהם לא נכון לגדול מהר… נכון ללמוד לאט לאט את הקהל איתו אנחנו באים במגע ולאסוף את השבט שלנו בצורה יסודית ואיכותית. אנחנו יכולים להגיע אל חברים דרך קשרים קודמים כמו : רשימות אימיילים שלנו שמזהות את חברי או מכרי העבר, אנחנו עשויים להגיע אליהם דרך מכנה משותף בדמות מקומות עבודה, בתי ספר, אוניברסיטה ועוד … כמו כן אנחנו יכולים לזהות קהל שמעניין אותנו בקבוצות עניין שנמצאו רלוונטיות לתחום שלנו או שהתגלו דרך כרטיסים של חברים.  באופן קבוע Facebook מציעה לנו על ידי חיתוך קווי האופי שלנו (הרשומים בפרופיל) והממשקים שלנו חברויות עם אנשים שעולים כהצעה בעמוד הבית. ההצעות הרבה פעמים קשורות גם לחיבורים שיש לנו עם חברים שלנו והמערכת הטכנולוגית “עושה לנו את העבודה” ומזהה שיש לנו משהו במשותף.

דיאלוג ותגובות חשוב מאוד להעלות תכנים בסטאטוס אבל זה לא נגמר שם, גם אם אתם כאן למטרת עסקים גרידא אסור להסתכל על הסטאטוס שלכם כשלט חוצות חלופי וזול בעולם מקוון כי הוא פשוט לא כזה. אתם לא נמצאים כאן בשביל להודיע שהגעתם לשנייה קצרה וכדי לפרוק את המסר שלכם, אלא אתם כאן בשביל להשפיע באמצעות כלים חברתיים ודיאלוג וכמובן להנגיש את השירות או המוצר שלכם לקהל שירצה לפדבק. צריך לקחת בחשבון שיש גם פידבקים לא טובים: אכן  זה עולם האינטרנט וזו ההזדמנות שלכם להראות איך אתם מתמודדים לאורך זמן עם שלל התגובות האפשריות. סטאטוס פעיל הוא כזה שמשתף, מפדבק על תגובות ויוצר סטרימינג גדול מכל שיחה שנוצרה. בשיטת החשיפה החדשה של Facebook סטאטוס שזוכה להרבה תגובות ולהרבה “לייק” גם עולה בדירוג גבוה יותר בתוצאת עמוד הבית (שיקול שכדאי להביא בחשבון).

יחסים ופרגון במתחם זה הם אלו שיוצרים את הנוכחות שלכם !  אספר בהרחבה על עמוד הבית ועל ההתנהלות האופינית לו ומשם נקיש על הדרך בה יוצרים מערכות קשרים. דרך נוספת יחסית חדשה לפרגן לחברים היא תיוג שם החבר בתכנים ובכך הוא נחשף באופן טבעי לעובדה שפרגנתם לו, בצורה שדומה מעט לשיטת הRetweet בTwitter. עצם כתיבת השם שלו ו @ לפני השם הוא סימן טכנולוגי ש “יתפוס” את היוזר שלו בהקשר של התוכן ויודיע לו שאזכרתם את הפעילות שלו… פעולה זו רלוונטית לכל סוגי התכנים תמונות, סרטים , פוסטים , לינקים וכן הלאה.

עמוד הבית כאן בעצם מתרחשת הפעילות בכל עוצמתה, כאן אנחנו חשופים אל כל החברים שלנו והודות לכך שאנחנו שותפים לדיאלוג ולתגובות אנחנו נחשפים ותוך כדי כך חושפים את עצמנו גם אל חברים של חברים במעגלים נוספים שמהווים מעגל שני ואף שלישי…אנחנו מקבלים אינפורמציה על בסיס קבוע למה שקורה בקבוצות שבחרנו לקחת בהן חלק ולדפי מעריצים בהם אנחנו רשומים. אנחנו מקבלים דיווח על ימי הולדת, אירועים שאנחנו מתכוונים להשתתף בהם וכן על אירועים שחברים שלנו נרשמו אליהם. אנחנו מקבלים הצעות שסומנו כהצעות תוכן שעשויות להתאים לנו ועוד …פרגון, דיאלוג, שיתוף הם הקודים החברתיים המקובלים היוצרים את הנוכחות שלכם במדיה ! בפועל עמוד הבית חושף אותנו למה החברים שלנו עושים והעדכון החדש של פייסבוק ככל שהוא קשה לעיכול (ואכן יש להודות שהוא קשה לעיכול), מאפשר לנו ממש לראות את כל אבל כל תנועת החברים שלנו כולל : לאילו קבוצות הם נרשמו עם מי הם חברו לאחרונה כחברים, את מה הם תייגו ועוד. נכון, נוצרת מעין הרגשה של אובר אינפורמציה אבל זו המציאות וצריך לחפש גם במקומות החסרים את הפלוסים. מבחינתי, מצאתי בכך את יתרון המחקר האנתרופולוגי אני רואה בבירור התנהגויות של אנשים מסיימים ואם סימנתי לי אנשים מעניינים אני יכולה להכיר אותם לאורך ולרוחב. כטיפ על מנת שתוכלו לשלוט בfeed שלכם בדרך הטובה ביותר כדאי לכם להכניס את החברים שלכם לרשימות עניין וזיהוי על פי תחומי תוכן. כך תוכלו לשלוט טוב יותר על התכנים המוצפים. אני מצרפת לכם לינק לסרטון שמסביר היטב את עניין השליטה באינפו’ לינק.

דרכי גישה : מדינת פייסבוק מציידת אותנו בשפע ערוצי תעבורה מ צ’ט , תיבת דואר פנימית, wale to wale כל אלו דרכי גישה לקהל סביבו אנחנו חוברים בפייסבוק. למשל יש אפשרות לכתוב על ה”קיר” של החברים שלנו הודעה ופה צריך לשים לב ולהתנהג ממש כאילו נכנסתם לבית של מישהו אחר, תורידו נעליים לפני, תנו כבוד וחשבו היטב מה אתם כותבים, שהרי זו בגדר פלישה. דוגמא נוספת של גישה נוחה היא מערכת הצ’ט שמאפשרת לנו לדבר ישירות עם חברים ויש לה נקישה מדליקה כמו דפיקה על הדלת. כמובן שבאופן טריוויאלי תוכלו לנהל דיאלוג אישי בתיבת המייל, זו לכשעצמה תיבה מפותחת מאוד אליה ניתן להוסיף לינקים וסרטונים ממש כמו בסטאטוס הפעיל שלכם.

למידה אני נמצאת בפייסבוק לשם למידה, ומציעה גם לכם להחליט להיות שם מאותה סיבה : היא מאפשרת לנו לחקור ולהיווכח ברמה המחקרית איך אנשים שסובבים אותנו מתנהגים, לטוב ולרע, והחוכמה שלי מתמצית בפתיחות ללמוד גם מזה וגם מזה. אני רואה הלכה למעשה איך נרקמות מערכות יחסים, איך מתפתח דיאלוג ומה אנשים חושבים. זו הזדמנות אמיתית ליצור מגע ולדבר עם אנשים שביום יום אינם נגישים לנו. חשוב שנקשיב להם, נראה את ההתנהלות שלהם ומשם נוכל ללמוד ולהקיש על הדרך בה אנחנו בוחרים לייצר את הנוכחות שלנו מולם. זה מתחם של תוכן והוא עלול קצת לבלבל בגלל ריבוי התכנים החברתיים אבל בתוכו הוא סופח גם המון טעמים של מידע וחדשנות. נכון, זה לא דומה למה שקורה ברמת הצפת התכנים בTwitter אבל דווקא בגלל שהדברים מגיעים מהסטרימינג החברתי מעניין לראות וללמוד איך הולך ומתפתח השילוב בינהם.

כמו שאמרתי פייסבוק זו מדינה וממש קשה להכיל את כל התוכן שסובב אותה היא מלאה בגילויי חדשנות על בסיס יומיומי. מעצם היותה זירת קוד פתוח היא עצמה פתוחה למפתחים אשר מוסיפים לה אפליקציות שונות שיכולות לקבל צורה של מתחמים חברתיים, כלים עסקים שיווקים וכיוצא באלה… שימו לב להערה חשובה לגבי הפוסט הספציפי הזה, צירפתי לכם המון קישורים לסרטוני הדרכה שונים שמצאתי ברשת המספקים הסבר על מתחמים אותם אני מציעה, כך תוכלו להרחיב את הידע שלכם ברמה הטקטית והטכנולוגית.

כהערה משמעותית לסיום וסיכום רשומה זו ראוי לשים לב להתנהלות שלנו מה אתם אומרים ולא פחות חשוב איך אתם מנהלים את הקשרים כי כידוע  “אלוהים נמצא בפרטים הקטנים” צירפתי עבורכם סרט משעשע שמדגיש את הנקודה האחרונה :

הפוסט הבא ידבר על הקבוצות ועל דפי המעריצים בFacebook כמו כן על יצירת אירועים.הפוסט לאחריו יתמקד ברעיונות שונים עבור עסקים, ומה ניתן לעשות במתחם הענק הזה ? אפרט בשאלה איך נוכל לנכס לעצמנו את העוגן הזה ככלי שיווקי בתמהיל שלנו. בדרך אני לבטח אמצא עוד נושא ששכחתי ואשר קשור למדינה המדליקה הזו… לא אוכל להבטיח שכל הסדרה “תתרומם” כאן ברצף כי יש לי פוסט קטן באמצע שאני מאוד רוצה להעלות : סקר שנערך במרץ 2009 על אופן השימוש של חברות במדיה החברתית. החלטתי לערוך לכם אותו עם מסקנות ודוגמאות לגרפים השונים המובאים במקור. הסקר מהווה בעיני עוגן רציני ומשמעותי לקבלת החלטות בחברות ולשאלות איך לנהוג מתי ואיפה. אשמח כמובן לתגובות או השלמות שלכם לפוסט ולנקודות כטיפים על מתחם פייסבוק …

רצ”ב הלינק לפוסט השני בסדרה לינק

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

45 comments

 • Oren Gutman says:

  RT @zoharu https://zoharurian.com/11/the-land-of-facebook-part-one/ פוסט ראשון בבלוג שלי בסדרה על מדינת פייסבוק – מקווה שתהנו 🙂

 • zila l says:

  RT @zoharu https://zoharurian.com/11/the-land-of-facebook-part-one/ פוסט ראשון בבלוג שלי בסדרה על מדינת פייסבוק – מקווה שתהנו 🙂

 • miss jaffaNo Gravatar says:

  פייסבוק זו מדינה, ואני עובדת זרה ששולחת לינקים הביתה.
  טנקיו!

 • miss jaffa says:

  The Land Of Facebook Part One – http://b2l.me/amqa3 (via @zoharu) קפצו לקרוא את ספר הזוהר על פייסבוק

 • biran eyal says:

  http://bit.ly/8ynbke חשבתם שאתם יודעים הכל על פייסבוק? תחשבו שנית ! זהר אוריין בעוד שיעור מאלף (via @zoharu)

 • biran eyalNo Gravatar says:

  איך miss jaffa מצליחה תמיד להקדים אותי ?? (-: בכל מקרה זהר עשית זאת שוב. במקום שכולם כבר חושבים שיודעים בו הכל הצלחת להוכיח שגם הארץ המובטחת היא ארץ לא נודע. עוקב בציפייה ומחכה לפרק ב’ בטרילוגיה שלך

 • saar siklaiNo Gravatar says:

  ברכות. סדרה חשובה מאוד.

  דיון מקדמי שחשבתי שראוי לעשות בטרם נכנסים למדינה 🙂 רק על מנת לעורר מחשבה…

  פייסבוק היא כבר חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו ואם אנו מתייחסים אל הרשת הזו באופן מטאפורי כמדינה, אזי מתעוררות מספר שאלות שכדאי לשאול ולברר בשני מישורים עיקריים:

  1. שאלות בקשר ליחסים שלנו עם המדינה הזו, דהיינו, יחסים שבין משתמש לבין מנהלי ובעלי הרשת. בעיקר אופי השליטה – דמוקרטיה או דיקטטורה ?

  למשל:

  א. הזכות שלנו לחסל את הנוכחות ברשת באופן מוחלט

  ב. הזכות שלנו לשמור על הזהות/ נוכחות שלנו שם גם במקרה של הפרה לכאורה לשיטת הנהלת הרשת. למעשה מדובר בשאלת מידתיות הסנקציות שהרשת יכולה או זכאית כלל להפעיל על משתמש באופן שרירותי.

  ג. פרטיות והבטחה שהמידע לא יזלוג לצד ג’ (ומה הועילו חכמים כאשר מחד העמוד שלי מוגן מפני מי שאינו חבר אולם מאידך הסטרים שלי מופיע בגוגל לעיני כל?)

  2. שאלות הקשורות ליחסים שבין החברים ברשת לבין עצמם

  למשל:

  א. הזכות להשתמש בתמונה של חבר?
  ב. הזכות להשתמש בתוכן מבלי לצטט
  ג. סנקציות על הטרדות – מהי הטרדה, מה הסנקציה? מי השופט?

  ועוד..

 • The Land Of Facebook Part I – Great (hebrew) Post by @zoharu – http://bit.ly/5xBk4h

 • RT @Schwarts: The Land Of Facebook Part I – Great (hebrew) Post by @zoharu – http://bit.ly/5xBk4hש

 • yossimaNo Gravatar says:

  פוסט נהדר!
  יש לי באמת כבר הרבה זמן עקצוץ שמחפש איך לנצל את פייסבוק העצומה כדי לקדם עסקים בצורה טובה. הרבה עסקים לא ממש עושים זאת טוב ומסתפקים בלפתוח דף אוהדים / מעריצים.

  זו למעשה מדיה שיש בה המון כלים ואמצעים חזקים לתקשר עם חברים / אנשים ולקוחות פוטנציאליים שנהנית, אפשר לומר כבר, מתואר מונופול של הרשתות החברתיות (משהו דומה למיקרוסופט ווינדוס כמערכת הפעלה)

  הסרט על Facebook manners ענק ( BTW מאיפה את מוצאת את החומרים האלו?)

  אגב אציין כי אני לא מסכים עם הדיעה שטוויטר מת וגם לא פייסבוק כמובן. את זה אפשר לומר רק אם תקום רשת חברתית חדשנית שתגזול את התואר והקונספט ותציע משהו יותר טוב (כמו שפייסבוק עשתה למייספייס) צריך להבדיל בין הגידול העצום של הרשתות החברתיות בגלל הבאזז שהן מייצרות וגורמות גם לאנשים שאין להם כל צורך או עניין במחשבים או רשתות חברתיות להצטרף רק בשביל לומר שגם להם יש יוזר בפייסבוק, לבין כאלו שבאמת עושים משהו עם היוזר הזה חוץ מלחפש בן/בת זוג .

  בקיצור פוסט מצויין שעוד קצרה היריעה….
  לא יכולת להתאפק עד יום ראשון תגידי? את לא נחה לרגע … כמו roadrunner ממש

  אני מניח שאת לא שומרת מסור נכון? 🙂

  שבת שלום יקירה
  יוסי

 • yossi malki says:

  RT @zoharu http://bit.ly/SzDud פוסט ראשון בבלוג שלי בסדרה על מדינת פייסבוק – מקווה שתהנו 🙂 – מקסים ומושקע

 • אהרוןNo Gravatar says:

  פוסט מצויין ואין לי ספק שהסדרה תהיה מעניינת לא רק מההיבט העסקי אלא גם החברתי.

  אני גם מצטרף לדבריו של יוסי בעניין הסרטון על ה-Facebook Mannaers. הוא עשוי באופן מקורי ומעביר את המסר בצורה שנונה ומשעשעת.

  שבת נפלאה.

 • זהר את שוב מזהירה בשמי האינטרנט
  תודה

 • השעה 3.30 בלילה ואני קורא אותך בערנות
  תמשיכי לארוג את הזמן הפנוי

 • Ilan ArbelNo Gravatar says:

  יש לי מעט מאד זמן להתעסק בפייסבוק, ואין לי שמץ של מושג בשביל מה אני צריך את זה, למרות שיום יום אני מקבל הודעות nשם. לעסקים אני ב Linkedin –

  בגדול זה נראה לי אתר שידוכין –

 • Hanan Harel says:

  The Land Of Facebook Part One – http://b2l.me/amqa3 (via @zoharu) מדינת פייסבוק.פוסט מרתק

 • urianzoharNo Gravatar says:

  מיס גאפה יקירתי . כייף להיות חברה שלך בטוויטר . זה הופך את החיים למענינים ומצחיקים … סבבה שהגעת לביקור ד”ש לחו”ל.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אייל . אתה המפרגן הכי כיפי בעולם ! לגבי מיס גאפה אין פלא שהיא הגיעה לפניך היא כל הזמן מתאמנת על אופניים . כושר = מהירות תגובה … 🙂

 • urianzoharNo Gravatar says:

  סער שאלת שאלות מעניינות מאוד . הייתי שמחה דווקא לדעת איך אתה מפתח אותן אולי תכתוב על כך פוסט ? אני אישית באמת לא כל כך עסקתי בסוגיות הללו . מבטיחה לחשוב ולחקור ולחזור עם תובנות.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  יוסי כל כך שמחה שנחתת לכאן לביקור .. גם אני לא מסכימה עם העובדה שטוויטר ופייסבוק מתו . לדעתי זה יקח הרבה זמן, דברים משתנים , מתפתחים אבל לא כל כך מהר נעלמים …

  לגבי השאלה של החומרים – מאיפה אני מוצאת . אני מתכוונת לכתוב על כך פוסט ארוך שמדבר על שיטות למצוא תכנים ברשת . בכל מקרה אני מגדירה את עצמי כבליינית רשת ומסיבובי וקריאת הבלוגים השונים אני מוצאת המון דברים..

  לגבי העלאת הפוסט ביום ראשון 🙂 עלית עלי … יש לי דם מרוקאי עצבני ואני ממהרת לזוז קדימה . ונכון אין לי רגע פנאי כך אני אוהבת .

  לא שומרת כמובן.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  לאה ונדב תודה רבה על הביקור ועל המחמאות 🙂

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אהרון . גם אני מסכימה איתך ועם יוסי הסרטון הזה מאוד מדויק להלך הרוח הרצוי והנכון במתחם / מדינת פייסבוק .

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אילן שלום, גם אני מאוד בעד לינקדאין . אני גם מסכימה איתך שפייסבוק לא מתאימה לכולם ואין סיבה להיות איפה שלא נוח . אני לא מסכימה עם הנחת היסוד שפייסבוק היא זירת שידוכין . יש שם יותר מדי נפשות פועלות כדי שנגיד משהו מובהק כזה . לי יש בכרטיס כ 1000 + חברים והרבה מהם מוגדרים בזוגיות / נשואים . הם ואני לא מחפשים היכרויות … זהר

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אגב אילן לגבי לינקדאין כתבתי פוסט גדול וארוך ואף ערכתי ממנו מצגת שלעניות דעתי עוזרת בארגז הכלים שלנו לנהל את חיינו באחת הפלטפורמות האהובות עלי ביותר (לינקדאין כמובן) מצרפת לך לינק לאזור המצגות שלי באתר מקווה שתמצא בכך עניין – לינק

 • יעליNo Gravatar says:

  תודה רבה על הטיפים 🙂

 • urianzoharNo Gravatar says:

  יעלי בכייף , ממליצה לך לקרוא גם את המשך הסדרה זה יתן לך תמונה שלמה . אני מאמינה שביום רביעי יעלה הפוסט על המחקר וביום שבת הבא הפוסט השני בסדרה . שבוע מקסים זהר

 • תמיד לומדים ממך המון.. . אני למשל למדתי את נושא תיוג השם..
  במדיה מתפתחת יש כל הזמן דברים חדשים..

  מה שחסר לי זה את היכולת למצוא חברים מהתחום שלי, בטוויטר זה יותר קל – יש חשיפה לשיחות ולפעילות שמתחת לפני השטח, יש את האפשרות להוסיף חברים באופן כמותי מתוך תחומי העניין…

  פייסבוק עדיין שפה זרה לי למרות שיש לי כרטיס שם וכ150 חברים ופעילות מתחדשת…

  יש לך טיפ אחד או שניים כיצד להגדיל את היקף הפעילות באופן כללי? מה הגישה שיש לנקוט?

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אוקי למשימת מציאת חברים רלוונטים בפייסבוק להלן מס’ המלצות :
  ללכת לקבוצות עניין שהן רשומים אנשים וולהזמין אותם לחברות.
  ללכת לדפי מעריצים בתחומים שונים הקשורים לעולם התוכן שלך ומשם להזמין.
  ללכת לכרטיסים של חברים בעלי עניין דומה לשלך ולבדוק מי נמצא במעגל החברים שלהם .
  להיות שותף לשיח של חברים שלך מהתחום שלך . לראות מי עונה ומי מתעניין ולהזמין אותו .
  לבדוק אירועים מהתחום שלך ולהזמין משם .

  כמו כן תמיד ניתן להזמין ישירות מרשימת מסדי הנתונים שלך במייל – הוספת חברים לכרטיס תמיד תגרום לכך שהכרטיס יגדל בשיטת כוח המשיכה ככל שגוף גדול יותר כוח המשיכה שלו גדול יותר.

  בנוסף פעילות שלך בקהילות / דפי מעריצים / סטטוסים של חברים תייצר לך נוכחות ויתחילו להזמין אותך לחברות .

  אלו כאמור טיפים על קצה המזלג , פייסבוק זו מדינה ענקית ויש עוד המון אופציות . נתחיל בזה ואם תרצה עוד רק תגיד 🙂

 • Motti Peer says:

  RT @zoharu: http://bit.ly/SzDud פוסט ראשון בבלוג שלי בסדרה על מדינת פייסבוק – מקווה שתהנו 🙂

 • זהר,
  כהרגלך פוסט מצוין ומעשיר,
  מכל למדיי השכלתי!

  אני יחסית לא הרבה זמן בפייסבוק,
  ותמיד טוב ללמוד דברים חדשים על הרשת,
  שבזכותה חדשתי קשרים ישנים שנותקו
  עם אנשים שעברו בחיי.

  יישר כוחך ושתמשיכי להנפיק לנו פוסטים מעולים,
  פיני.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  לחדש קשרים ישנים זה טוב .. אני אגב לא מזמן קיבלתי הצעת חברות מחבר ילדות ש”זרק” אותי שהייתי קטנה … 🙂 עד עכשיו הוא מחכה לאישור שלי ….

 • פוסט מעולה, שמתאר נכון את פייסבוק כמדינה בפני עצמה.

  אני כבר מיזמן המלצתי למכרים שלי להתנהל בפיסבוק כמקום עבודה שני.
  גם אם האדם שכיר הוא יכול לנהל את הקריירה שלו דרך פייסבוק: למפות מקומות עבודה פוטנציילים, ולחבור להנהלה שלהם דרך פייסבוק.
  או להתחבר בפייסבוק לאנשים שאתה מנהל איתם אינטרקצייה יום יומית כגון הפקידים בבנק שבו מתנהל חשבונך , או בעל חנות המכולת שבו אתה קונה את המיצרכים יום יום.

  הכי נחמד לבוא לריאיון עבודה כאשר המראיינים מכירים אותך מהפייסבוק , ראו תמונות שלך ומישפחתך ויודעים עליך הכל ועל תחביביך , על פני מועמדים שכל מה שיש להם עליהם, הוא קורות החיים שלו….

  או להכנס לסניף הבנק שבו כל הפקידים מכירים אותך מהפייסבוק.

  יש הרבה דוגמאות בפייסבוק דווקא לנשים צעירות בנות 19-20 שיש להם כ- 5000 חברים שמורכבים מאנשי עסקים שיכולים למנף אותם מיד אם שיחרורם מהצבא ולקדם אותם בקריירה שלהם.

  הנה קישור לאחת מהם:http://www.facebook.com/profile.php?id=1191704283

 • miss jaffaNo Gravatar says:

  ובכן, אני שמחה למצוא שדיברו רבות על אופניים ומהירות תגובה של נשים בכושר דיווש. הרשו לי להוסיף שנשים בכושר טובות גם בלנקות את הבית ולשטוף כלים, אבל מעדיפות לצאת לטיול במקום.
  תבורכו.

 • שוב פוסט נהדר…

  כאחד שנתפס על ידי לא מעט מחברי כמכור לפייסבוק, אני כבר משתמש בחלק מהטיפים שנתת.

  לדוגמא, לגבי אובר האינפורמציה, העניין הזה של סידור של החברים בקבוצות. אצלי יש 2 קבוצות עיקריות: חברים ומעניינים. את כמובן בקבוצה הראשונה. ב- 2 הקבוצות האלה נמצאים האנשים היותר מעניינים אותי, כאלה שיש לי איתם אינטרקציה יותר גדולה, ושהתכנים שלהם מעניינים אותי יותר. כאשר אני לא גולש כמה שעות והעדכונים מצטברים, אני בדרך כלל בודק קבוצת חברים אלה.

  לגבי השאר, רק בזמן שאני נמצא ליד המחשב, אני מריץ כל כמה דקות ריפרש ורואה את העדכונים האחרונים של כל חברי בפייסבוק.

  כך התוכן מאורגן בצורה יותר יעילה עבורי.

  לגבי התכנים, מאז העיצוב החדש, אני מעדיף שהתכנים שלי יהיו כאלה שימשכו תגובות ולייקים. החל מסטטוסים שנונים ומצחיקים ועד כמובן לינקים לתמונות שאני מצלם. זה כמובן מעלה את הסיכוי שהתוכן שלי יופיע באוסף החדשות של החברים שלי.

  דרך אגב, מעניינת אותי הסטטיטיקה, אם יש לך אפשרות לבדוק, מה היחס בין 2 האופציות שנותן הפייסבוק החדש. כלומר, כמה אחוזים משתמשים באופציה אחת של כל העידכונים וכמה באופציה שניה של אוסף החדשות.

  עוד דבר שמביא לא מעט התעניינות בתוכן הוא כמובן תגובות שאני כותב לתוכן של אחרים… זה גורם להם להכנס לפרופיל שלי ולצפות בתוכן שלי….

  שבוע מקסים

  אורן

 • זהר,
  כיף לגלות דברים נוספים שניתן להפיק מפייסבוק,

  תודה על פוסט מעולה.

  מצרפת סרטון הסבר בעברית, על שינוי התצוגה בפייסבוק.

  http://www.youtube.com/watch?v=aRlspytvgQU

  הדס

 • היי זוהר.
  הסרט גרם לי לחייך.
  מקסים!!!

 • john klein says:

  The Land Of Facebook Part One – http://b2l.me/amqa3 (via @zoharu)

Leave a Reply

Your email address will not be published.