Digital Israel Statistics 2021 And Forward

הרשומה הנוכחית חשובה לכל אחד ואחת מכם, איך הדיגיטל והאינטרנט משפיעים על התרבות המקומית. מדובר בדו”ח חשוב שיוצא פעם בשנה ושופך אור על נתונים סטטיסטים בכל העולם, מציג התנהגויות, שינויים ועוד. בכל שנה, ישראל תופסת יותר ויותר מקום בשקפים בדו”ח והפעם שלפתי עבורכם את עיקר הדברים שבהם ישראל מופיעה על מנת שנכיר טוב יותר את- עצמנו! אעבור אתכם על השקפים הנבחרים (אזהרת מסע, יש הרבה) ולמי שרוצה לראות את המסמך המלא צירפתי אותו עבורכם בסוף הרשומה.

כמו שאתם יכולים לראות בשקף הבא, יש בעולם 7.89 מיליארד אנשים אבל מתוכם מחוברים לאינטרנט רק 4.88 מיליארד. ויש 5.5 מיליארד משתמשי מכשירי סלולר- זה כמובן לא אומר שכולם חכמים ומחוברים לאינטרנט מכאן נובע ההפרש.

ממוצעי הזמנים של האנשים באינטרנט עצומים. ממוצע השימוש באינטרנט בכל העולם עומד על שש שעות ו58 דקות ליום. שימו לב גם לממוצע של האזנה לפודקאסטים שעומד על כמעט שעה בכל העולם ליום, ועוד נתון מעניין, ממוצע הזמן שמשתמשים בסושייל מדיה עומד על שעתיים ו27 דקות.

האימוץ הכולל של מדינות לאינטרנט באחוזים, ישראל נמצאת במקום מאוד מאוד גבוה- 90 אחוז אימוץ.

הסיבות להשתמש באינטרנט בכל העולם כוללות מספר שונה של דברים: החשוב ביותר עם האחוזים הגבוהים מכולם 60.5 אחוז- למצוא אינפורמציה, 54.2 אחוז להיות בקשר עם חברים ומשפחה, סיבה שלישית 52.8 אחוז להיות מעודכן על חדשות ואירועים, ו50 וקצת יותר רוצים להיות מחוברים לאינטרנט בשביל לצפות בוידיאו ובטלוויזיה. שימו לב שהשניים לאחר מכן שעומדים על 40 וקצת אחוז סובבים סביב- למצוא דברים לעשות, ולקבל רעיונות או אינפורמציה חדשה- נתון חשוב שלדעתי רק יגדל וחשוב לעבוד מולו ולייצר תוצאות שעונות על הצורך הזה.

בכל הקשור לשימוש בVoice כעוזרים דיגיטליים למציאת אינפורמציה, ישראל נמצאת במקום האחרון בעולם- רק 7.2 אחוז מהישראלים אומרים שהם משתמשים בכלים הללו.

מצד שני, בשימוש בכלי זיהוי בתמונה במכשיר המובייל, ישראל כבר מתפתחת יותר ועומדת על 23 אחוזים של שימוש.

ישראל היא לא ממלכת פודקאסטים, למרות שאנחנו כבר חושבים שכן, בסה”כ משתמשים בפודקאסטים 18.7 אחוז ממשתמשי האינטרנט.

בכלי תרגום דיגיטליים דווקא ישראלים משתמשים מאוד, מדובר על 39.7 אחוז.

גם בכלים דיגיטליים פיננסים בישראל יש עוד דרך לעשות, 36.9 אחוז מהישראלים משתמשים בשירותים דיגיטליים פיננסים.

ישראלים גם לא משתמשים הרבה באינטרנט בשביל לבדוק סימפטומים לבריאות– זאת מול העולם, רק 17.2 אחוז משתמשים באינטרנט ככלי לגילוי סימפטומים בריאותיים, חשוב להגיד שבכל מקום שהאחוזים נמוכים ישנה הזדמנות גדולה ואוקיינוס גדול שאפשר לעבוד בו.

32.3 מהישראלים, חוששים על השימוש בדטה שלהם און ליין, שיחת הפרטיות ואבטחת המידע האישי מתחילה לחלחל.

ישראלים עוקבים אחרי משפיענים בסושייל מדיה, אבל גם כאן ישנו כר עצום לפעולה- רק 16.1 אחוז מעידים שהם עושים זאת.

אבל ישראלים בהחלט מחפשים בסושייל מדיה על אינפורמציה שקשורה במותגים, 48.2 אחוז מעידים כך.

ישראלים, בקורונה עברו לקנות יותר ויותר באון ליין– 50.4 אחוז עושים קניה און ליין ברמה השבועית.

אנחנו גם קונים באון ליין ממכשיר המוביל, אבל פה מדובר רק ב22.3 אחוז עושים זאת על בסיס שבועי.

חשוב להתעכב על הסיבות לרכישות און ליין ברמה העולמית- 50.2 אחוז אומרים שהם מדורבנים בגלל משלוחים חינם! לעומת זאת 38.7 אחוז עושים זאת בגלל קופונים ומבצעים- זה משמעותי כי מדובר בסיגנל שאומר לכם שאנשים רוצים לרכוש און ליין, אבל לא מעוניינים לשלם את מחיר הלוגיסטיקה והשילוח.

19.1 אחוז מהישראלים קונים מוצרי צריכה– מזון ומוצרים בסיסיים און ליין. 

החלק של האיקומרס בGDP הישראלי עומד על 2.7 אחוז. יש לאן להתפתח…

62.2 אחוז מהישראלים מעידים שהם מחפשים אחר מותגים און ליין בשביל לרכוש אותם, גם אם בפועל הרכישה היא לא בפועל בדיגיטל- משמע, האינטרנט משפיע על הצרכנות בכל מקרה באון ליין ובאוף ליין.

וחשוב להגיד שישראלים מצביעים באצבעות על מפרסמים שמגזימים באון ליין 39.3 אחוז אומרים שהם משתמשים בחוסמי מודעות.

אנשים בישראל מרגישים באחוזים מאוד נמוכים שהפרסום שהם חשופים לו מייצג אותם, רק 4.1 אחוז אומרים שהם מרגישים שהפרסומות והמודעות בכל מדיום אליו הם נחשפים מייצג אותם.

זה הקובץ המלא, יש פה כמעט 200 עמודים של מידע, על העולם, התנהגויות ועוד- שווה לכם להכנס ולצלול…

 


הספר החדש שלי באוויר! הספר החדש שלי יצא לאור. חודשים של שינוי, לידה מחדש של המציאות…הסיפור המצרפי של החודשים בתוך הקורונה. השיעורים הגדולים והקטנים שלקחתי בדרך ועל רמת היכולת שלי להתמודד עם השינוי. יומן בן עשרות ימים מוגש לכם ללא מסכות – חשוף. כך נראה שינוי. למי שרוצה לרכוש רצ”ב לינק-Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.