Digital Media Trends in 2015 & Beyond

DIG11

שום דבר לא נשאר אותו הדבר, כל מה שנמצא סביבנו עובר שינוי- ומשמעותי להתעכב על המגמות ולהבין מתוכן כיצד ומדוע זה פוגש אותנו. הפוסט הזה יעזור לכם להבין חלק מהשינוי באמצעות אינפוגרפיקה אשר שוטחת עבורנו את עשרת המגמות עליהן צריך לשים את הדעת לשנת 2015 והלאה…

אעבור אתכם על עשרת המגמות, ואספק עבורכם תמצות ובהירות לגבי כל מגמה ומגמה על מנת שתוכלו ללמוד ולהבין את מהותה וחשיבותה בשינוי, כמו כן- אצמיד את האינפוגרפיקה המקורית לתוך הפוסט עצמו על מנת שתוכלו לצלול אליה בעצמכם.

מגמה מספר 1 |  מובייל. בטח לא יפתיע אתכם שסמארטפונים מתחילים לשלוט בעולם, זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שסמארטפונים עברו את מספר המחשבים השולחניים ברמת השימוש השנה- אם אתם בעלי אתר באינטרנט אין ספק שאתם חייבים לחשוב על כך שהוא צריך להיות-Mobile Friendly. ובמספרים, ישנם- 3.6498 משתמשי מובייל בעולם (ישנה עוד דרך ללכת על מנת שכל שאר ארבעת המיליארד יהיו מחוברים), והטרפיק בWeb אשר מגיע מהמובייל עומד על 33.4 אחוז !

מגמה מספר 2 |  מכשירים. אנשים משתמשים יותר ויותר במכשירי המובייל שלהם כמסך שני לעולם, זאת בזמן שהם מעורבים בפעילויות שונות כמו- טלוויזיה, צפייה במשחקי ספורט, הצגות ובילוי ועוד- משמעותי להבין שזו כבר לא מגמה, מדובר בהתנהגות שיכולה לעזור לכם מאוד בחשיבה- כיצד לבוא במעורבות עם אנשים במקומות שהם פעילים בהם. ההערכות הן שעד 2017- 87 אחוז מכל המכשירים המחוברים אשר ימכרו יהיו סמארטפונים וטאבלטים.

מגמה מספר 3 |  פרסום. בגזרת הפרסום, עולם הפרסום הדיגיטלי מתפתח מאוד ובתוכו סגמנט המובייל עולה מיום ליום, ההערכות הן שעד 2018 ההוצאה על פרסום במובייל בארה”ב תעמוד על 42 מיליארד דולר !

מגמה מספר 4 |  סושייל. פייסבוק עדיין מחזיקה במקום הראשון- אבל תמיד עומדת מלמעלה השאלה “עד מתי” ? ישנן הרבה מאוד רשתות חברתיות אשר יכולות בפוטנציאל לקחת את מקומה, ויכול מאוד להיות שיקח עוד זמן עד שזה יקרה- המסקנה מכך- גם אם אתם אוהבים את זה, וגם אם לא אתם חייבים לדעת לעבוד בפייסבוק כאנשי שיווק. המספרים משקפים שהקהל שלכם שם- 1.366 מיליארד יוזרים אקטיבים בכל העולם, ומתוכם 1.133 מיליארד דרך המובייל- עובדה אשר מעידה שפייסבוק היא מובייל ומויבייל זה פייסבוק.

מגמה מספר 5 |  האינטרנט של הדברים. המציאות העתידית שלנו תהיה מלאה בהרבה יותר דברים מחוברים סביבנו במהלך היום, ההערכות המתונות מדברות על כך שעד-2018 יהיו 20 מיליארד עצמים, חפצים המחוברים לאינטרנט- המשמעות של כך אדירה שכן היא פותחת ציר חדש של תשתיות עליהן ניתן לבנות עסקים, כמו כן מדובר במגמה אשר אמורה לייצר ערך גדול בחייהם של האנשים- המידע יהפוך לכלי שמאפשר לנו לנטר דברים ולתפעל אותם מרחוק.

מגמה מספר 6 | תוכן. ישנה הצפה בתוכן בכל סביבת הקונקטיביות, 60 אחוז מהיוזרים בכל העולם אשר מחוברים לרשתות החברתיות אומרים שהם מוצפים ביותר מדי מידע, ובמיוחד ביותר מדי אינפורמציה של מפרסמים ומותגים. ישנה חשיבות להתעמק במגמה הזו שכן ההערכות הן שבין- 2015-2020 יהיה פי 500 אחוז מידע באינטרנט ממה שקיים היום, אנשים צריכים לקבל בפידים השונים שלהם תוכן ומידע אשר קשור לצרכים שלהם- וצריך להזהר מאוד מהצפת ידע שכן היא גורמת לאנמיות ולחוסר יכולת לעבד את כל הסיגנלים השונים.

מגמה מספר 7  מחשוב לביש. עולם המחשוב הלביש מתפתח וגדל ובתוכו צצות שחקניות חדשות כל הזמן- אבל חשוב לאמר שכרגע זה עדיין לא במיינסטרים. ישנו סימן שאלה לגבי עולם המחשוב הלביש האם הוא יהפוך מנישה למציאות של כולם.

ההערכות מדברות על כך שעד 2018 שוק המחשוב הלביש יגלגל בארה”ב 12.6 מיליארד דולר. העובדה עומדת בעינה, הרעיון של המכשיר עדיין לא “מבושל” וישנו צורך להעמיק באשר לערך האמיתי שהאדם מרוויח מתפיסת הקונקטיביות, ההערכה שלי שהיום בו הרעיון יהפוך לאפקטיבי יהיה היום בו יותר דברים בסביבה שלנו יהיו מחוברים.

מגמה מספר 8 |  המחזוריות של הטכנולוגיות. בעוד ש-QR Code התפוגגו בהרבה מאוד שווקים, NFC זו טכנולוגיה שחוזרת לקדמת הבמה- חשוב לאמר שNFC זו טכנולוגיה שקיימת כבר למעלה מ-13 שנים והעובדה שסוף סוף היא נכנסה למיינטרים בכל הקשור לארנק הדיגיטלי משקפת כי טכנולוגיה הופכת לרלוונטית בראי הזמן והתקופה. ההערכות מחדדות כי השוק הגלובאלי לשימוש ב-NFC יעמוד עד 2018 על 20 מיליארד דולר.

מגמה מספר 9 פרטיות. ככל שהטכנולוגיות נכנסות אל תוך חיינו והגיוון של היכולות גדל כך גם נפערים סדקים בטיחותיים אשר למעשה גורמים לכך שישנן יותר ויותר השקעות בכל הקשור לאבטחת הפרטיות והמידע שלנו. בשנת- 2015 אנחנו יכולים לראות עליה של 46 אחוז בהשקעות בכל הקשור לטכנולוגיות אבטחת מידע.

מגמה מספר 10 | תשלומים במובייל. האם מכשיר הסלולר שלנו שווה לארנק דיגיטלי? שנת 2015 מסמנת שנת מפנה שכן נראה יותר ויותר משתמשים, עושים פעולות של טרנזקציה עם מכשיר המובייל שלהם וזאת בתכיפות גדולה יותר מאי פעם. המספרים משקפים כי ישנה קפיצה של 1000 אחוז ברכישות- In Store מהמובייל בין 2014 ל2015. אלו נתונים משמעותיים אשר מציגים כי נוצרת תשתית חדשה של תשלומים שבעיקרה מושרשת גם במוחם של הצרכנים וגם בתשתיות של הקמעונאיות.

הארנק הדיגיטלי יכול למנף אותנו לעידן של צרכנות חדש בו ישנה קונטקסטואליות בין טרנזקציות להיסטורית הצרכנות של הצרכן- ובכך הגדלת הנאמנות באופן שמתכתב עם צרכים אמיתיים של הצרכן.

מילת סיכום, מקווה שנהנתם מהסקירה של עשרת המגמות, וכפי שהבטחתי לכם הצמדתי לתחתית הרשומה את האינפוגרפיקה המקורית על מנת שתוכלו לקחת ממנה אינסייטים באופן עצמאי, תהנו…

Digital-Trends-2105

Infographic courtesy of H2Central.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.