Trends for 2013 : Content, Context

במסגרת הפוסטים שלי על מגמות, תובנות ותוכניות עבודה לשנת ל2013 אני רוצה לחשוף אתכם הפעם לכתבה חשובה שקראתי באימרקטר. הכתבה מתמקדת בטרנדים ל2013 – כשהנושא שלה במיקוד הינו : תוכן בקונטקסט. אני אכניס לכם לרשומה הזו את האמירות המרכזיות של הכתבה – כמו כן אוסיף עליה הגיגים משלי על הנושא. כאמור, קחו בחשבון שזו רשומה שמהווה חלק ממארג פוסטים על 2013 . ולכן, צירפתי לכם בסוף הרשומה את הפוסטים הקודמים שפורסמו סביב אותו פרויקט. למי שרוצה לקרוא את הכתבה המקורית – רצ”ב Link.

אחת הדרכים שבהן אנשי שיווק יכולים לפנות אל הלקוח במהלך מסע הקניה שלו היא באמצעות יצירת תוכן לקוחות נוטים לא רק להגיב לתוכן, אלא הם גם מחפשים אותו. למעשה, תוכן יכול להפוך לגריז ולכֹּחַ הַמֵּנִיעַ של המדיה. רוב אנשי השיווק משתמשים בתוכן כאקט שמגיע לפני הקניה או לאחריה. 55% מנסקרים במחקר שערכו באימרקטר, ענו כי תוכן יכול להוות כלי מכירה מרכזי להצלחת מהלכי השיווק, זאת כשלב השני לאחר הבאת טרפיק לאתר.

אם התוכן נשאר מלך, בעולם שהופך יוֹתֵר וְיוֹתֵר למרכזי במובייל, שכולו סובב סביב הקונטקסט שמספק את הנתונים הנחוצים, כגון : איפה הלקוחות נמצאים, מה מאפיין את מעשי הרכישה שלהם, מה הם חושבים על המוצר, ואיך הם מגיבים למעורבות מול מותגים. אנשי שיווק צריכים להבין את הטון החדש ולהגיב אליו בהמשך התוכניות שלהם. חיבור בין תוכן לבין הקונטקסט יכול להוביל לחיבור אמיץ אל מעגל הסחר. זו למעשה הסיבה שחשוב לייצר פיצ’רים של תוכן שפוגשים בצורה חכמה את הצרכן הדיגיטלי דרך המובייל, למשל : איתור חנויות, איתור דילים, פירוט המלאי, שיטות לחיפוש מוצרים. אכן, קמעונאים רבים התחילו לשלב סרטוני וידיאו המצורפים למוצרים על מנת שיוכלו להניע לקוחות לאתרים בהם הם יוכלו לספק לצרכן היצע מעורר השראה, ובכך להעלות את הערך של ההצעה ולמעשה לחזק את ההזדמנות למעורבות וּלְיֶתֶר קירבה.

שימו לב לגרף המצורף המדרג את מידת החשיבות אותה קבעו אנשי השיווק שלקחו חלק במחקר – החלק המשמעותי והמוביל הוא השימוש בתוכן קונטקסטואלי, שקבע בעיני אנשי השיווק את רמת הרלוונטיות, שככל שתייצר באופן טבעי מעורבות גבוהה יותר, כך (כפועל יוצא) תגביר את יחס הנאמנות למותג.

Source: eMarketer

תוכן שסובב על המותג בסושייל מדיה ניתפס כטקטיקה השיווקית המובילה –  84 אחוז מהנשאלים במחקר ענו כי כך הם תופסים את הסושייל מדיה. מסתבר כי גם לקוחות וגם עסקים שמים את הסושייל מדיה במרכז, כמדיה המובילה אל התוכן בצורה מיטבית, שכן בכוחה להשביח את המכירות של החברה על ידי הגברת הנגיעות ויצירת נאמנות. זאת משום שהיא מזוהה כמדיה שיוצרת קשר בין המותג לגולש ברובד האמוציונאלי.

Source: eMarketer

למרות שזה עשוי להיראות יקר – אנשי שיווק צריכים לעבוד ללא לֵיאוּת בייצור תוכן, אבל החוכמה היא לדעת איך לעשות זאת נכון כדי לחבר בין תוכן לבין קונטקסטואליות עסקית שהמותג מציע. תוכן וידיאו שמיוצר על ידי המותג אמנם מציג את הערך המוסף שימחיש את עולם התוכן של המוצר – אך הוא צריך להיקשר להצעת ערך מדויקת שמסבירה ללקוח מה הוא בעצם יכול לקבל במסלול הרכישה שלו. במוקד הרשומה הזו לדעתי צריך להתייחס לתמהיל חכם וערבוב בין תוכן מועשר, שמושך את עין הלקוח לבין קונטקסט תכליתי שמייצר כלי ניווט בידיו של הצרכן ועוזר לו לקבל החלטות. המיזוג בין השְנַיִם הוא הקלף המנצח שיְתַקֵף את הנטייה לרכוש, בסופו של דבר.

כפי שהבטחתי אני מצרפת לכם את הלינקים לפוסטים הקודמים, שהתפרסמו בנושא תוכניות 2013 – ומעכשיו ואילך אייצר לכם פלייליסט משתרשר בכל פוסט שיעסוק בנושא על מנת לרכז לכם במקום אחד את “ספריית התכנים” שבה תוכלו למצוא את החומר ולקחת ממנו תובנות למפת הדרכים שלכם. בהצלחה !

Digital Work Plans 2013 | KSF

Ten Digital Trends 2013 | One

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.