Top Predictions for 2017 | Apps and Platforms

apps-4

הרשומה הנוכחית תתמקד בתחזיות לשנת 2017, בכל הקשור לאפליקצית ופלטפורמות מובילות- פרדיקציות אותן כדאי להכיר ולהבין את רמת האימפקט על הטווח הקרוב. אשטח את הדברים המשמעותיים ואספק מידע על מנת שתוכלו להכיר, לשקלל בתוך המארג של הסיפור שלכם ולתכנן נכון קדימה.

טכנולוגיות דיסרפטיביות- Disruptive Technologies כמו VR ו-AR, בינה מלאכותית (AI) ומכשירים מחוברים Wearable Devices נכנסו חזק מאוד לשיחה ב-2016 וחלקן קיבלו הערכות של אינדקס יתר אל מול מה שקרה בפועל במציאות. אבל ישנן מסקנות ותובנות כששוברים את כל מה שקרה ב2016- וניתן לראות פריצות דרך משמעותיות שכפי הנראה תשרטטנה את האופק של שנת 2017.

בשנת הפעילות הנוכחית נראה אימוץ רחב יותר של טכנולוגיות AR ו-VR טכנולוגיות הבינה המלאכותית תשתפרנה בצורה משמעותית ותמשכנה להיות דומיננטיות בכל הקשור לשיחתיות בין אדם למחשב- Human Computer Conversations- ואפליקציות מסורתיות תצטרכנה להתמודד עם סוג חדש של מתחרים מאפליקציות- Chatbot, אפליקציות של סטרימינג ומיני אפליקציות. התחזיות הללו מבוססות על מידע שוטף אשר זורם במדיות השונות, ואנליזה וחיזוי של עתיד האפליקציות והפלטפורמות השונות בשוק.

apps1

Consumer Oriented Voice Products. פתרונות מבוססי קול יתחילו לתפוס תאוצה, כל מה שקשור ל-Digital Voice Assistants, שירותים ומוצרים טכנולוגים כמו- סירי, קורטונה, ו-Google Now רחוקים מלהיות מושלמים, אבל ! הם משתפרים בצורה משמעותית בכל שנה והופכים להיות ליותר פונקציונאלים- ובשנת 2017 נראה את קפיצת המדרגה הרצינית יחד עם מכשירים מחוברים בבית שמהווים כ-Digital Assistants כמו- Amazon Echo ו-Google Home אשר הופכים להיות לפופלארים יותר כי מאפשרים לאנשים להשתמש בקול שלהם ככלי וכוח לביצוע פעולות אשר מייצרות בכך נוחות, קלות וחיסכון בזמן.

The Future iPhone & Augmented Reality. ההערכה שניה מתייחסת אל האיפון החדש האמור להיות מושק ב-2017 ולחגוג רשמית 10 שנים לאיפון. ההערכות מדברות על כך שיהיו לאיפון יכולות משמעותיות מאומבדות בתוכו שכוללות אוגמנטד ריאלטי-AR Capabilities. המנכ”ל של Apple טים קוק אמר בעבר כי האיפון יעבור טרנספורמציה באימוץ של טכנולוגיות- AR ו- VR כחלק אינטגראלי מהמכשיר- לדעתו AR יהפוך לחלק מהחיים של האנשים ויוטמע בדרך בה אנחנו עושים דברים- “Like Eating Three Square Meals a Day,”

Oculus Rift Facebook

טים קוק מדבר על כך ש-AR יעבור טרנספורמציה ויהיה לטכנולוגיה זמינה כמערכות הפעלה ממש כמו iOs בזמן הלא כל כך רחוק- קחו בחשבון את המשמעויות של כך שכן אם אוגמנטד ריאלטי תהפוך להיות לחלק מהOS הרי שכל מה שאנחנו עושים כיום במובייל יקבל שכבה של מציאות רבודה עליו- וזה, ישנה לגמרי את הדרך בה בונים אפליקציות ויוצרים פלטפורמות של תקשורת, תוכן, מידע ופעולות.

Chatbots, App Streaming, & Mini Apps. הערכה שלישית -צ’אטבוטים, אפליקציות של סטרימינג, ומיני אפליקציות יתחילו “לאכול” את שוק האפליקציות המסורתי כפי שאנחנו מכירים כיום- כמו כן, את רמת השימושיות באפליקציות המסורתיות. עוזרים דיגיטלים קוליים, ואפליקציות מסרים הופכים להיות ליותר נפוצים. חברות בשוק התחילו לאפשר למשתמשים לעשות אינטראקציה עם אפליקציות מבוססות שירותים בזירות הבוטים- צרכנים יכולים לעשות מגוון פעולות שונות כמו לקבל מידע או לבצע טרנזקציות ממשיות.

apps

בתפיסה הזו לקוחות לא יצטרכו להוריד אפליקציות- כי הם יוכלו לבצע פונקציות שונות באמצעות עוזרים דיגיטלים ובאמצעות זירות ה-Messaging Apps זאת לטובת פעולות קצה לקצה. למשל, WeChat אפליקצית המסרים המידיים הסינית כיום מובילה ומצעידה למעלה מ-30 אחוז מכל הפעולות שנעשות בסין בדיגיטל- לאחרונה WeChat השיקה האב של מיני אפליקציות, פיצ’ר שמאפשר למשתמשים להיות באינטראקציה עם הרבה מאוד שירותים ואפליקציות שונות מבלי אפילו להדרש להוריד את האפליקציה פיזית למכשיר-Link.

בנוסף, אפליקציות הסטרימינג השונות מובילות לירידה בהורדת אפליקציות ושימושיות ב-Apps, עובדה שמדגישה את הצורך העולה ביכולת של המותגים לדעת לספר סיפורים טובים ולהשתלב בתוך האפליקציות כחלק אינטגראלי מהפיד של הגולשים- ההשלכות הללו תובלנה לכך שהדומיננטיות של האפ סטור תרד וזה ישפיע משמעותית על חברות כמו אפל וגוגל.

bm3

על מנת שתוכלו להבין את ההשלכות, בשנת הפעילות הקודמת- 12 אחוז מההכנסות של אפל הגיעו משירותים עבור עסקים, 80 אחוז מההכנסות מגיעות מהאפ סטור זאת על פי חברת ההשקעות-Piper Jaffray. אותן חברות תצטרכנה למצוא דרכים חדשות לייצר ערך עבור הלקוחות, אפל למשל אפשרה למפתחים לבנות ולהשיק אפליקציות בתוך ה-iMessage, מה שייצר לחיזוק האפליקציות המסורתיות. גוגל מצידה חשפה את- Instant Apps, פיצ’ר הנותן למשתמשים את האופציה לבחון את האפליקציה מתוך הדפדפן, לפני שהם מורידים ולקבל המון מידע שישפיע על ההחלטה שלהם ברמת השימושיות.

מילת סיכום. אלו היו שלושת הנקודות המשמעותיות במבט אל 2017- האתגרים הגדולים שישנו את זירת האפליקציות והפלטפורמות השונות. אתם צריכים לקחת בחשבון את התחזיות ולתכנן סביבן את המהלכים הבאים שכן אם תרצו או לא הזירה עוברת שינוי ונדרש חישוב מסלול בהתאם. מצידי- אמשיך לחקור את הנושאים הללו ואחרים שמשיקים ואדאג לעדכן בתובנות, קייסים, אנשים משמעותיים ואינסייטים חשובים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.