de-influencing#

אני עוקבת אחרי שרית כבר הרבה שנים, ושווה לקרוא את הדברים שהיא משתפת! יש לה גילויים חשובים על דברים שונים שקורים במרחב הדיגיטלי. לפני כמה ימים קלטתי בעמוד שלה בלינקדאין פוסט על המגמה המוזרה, מטריפה ומעניינת הזו 🙂 פניתי אל שרית וביקשתי ממנה לכתוב לי את הפוסט במתכונת שמתאימה לבלוג שלי על מנת שגם אתם תכירו!

אני מזמינה אתכם לקרוא את הדברים החשובים וגם, לעקוב בעצמכם אחרי שרית בלינקדאין שלה- Linkפוסט אורח ע״י שרית אברבוך אליה: מנהלת שיווק ומכירות בכירה, מומחית בהובלת מערכי שיווק B2C מבוססי אסטרטגיה ותוצאות ובעלת ניסיון עשיר בהצמחת מותגים.

ההאשטגים #deinfluencing ו- #antihaul סוחפים את ה- TikTok בשבועות האחרונים! שניהם ביחד צברו למעלה מ- 200 מיליון צפיות נכון לכתיבת הפוסט (וזה מתעדכן ועולה כל רגע).

אז מה זה?

TikTok הפך לשם נרדף לרכישות אימפולסיביות. אבל נראה שקמה תנועה של משפיענים ויוצרי תוכן שדוגלים בההפך! הם מעלים סרטונים וממליצים לעוקבים שלהם מה *לא* לקנות! התנועה הזו קיבלה תאוצה כיוון שרבים מ- Gen-Z, אשר פעילים מאד בטיקטוק, מחוברים לקיימות (Sustainability) ולרצון לצמצם את דפוסי הצריכה וההוצאות שלהם, ונמאס להם שמשפיענים מפרסמים להם עוד ועוד מוצרים שתכל׳ס הם בעצמם לא באמת משתמשים.ות בהם!!! לפי המחקר כאן הדור הזה מעדיף לקנות ממותגים בני קיימא, וסביר שיבצע רכישות על בסיס עקרונות אישיים- חברתיים וסביבתיים.

אני מאמינה שהטרנד הזה הוא אבולוציה של שיווק משפיענים, הוא כאן כדי להישאר וישנה את הנוף של שותפויות בתשלום ויגדיר מחדש את מה שהלקוחות מצפים ממותגים וממשפיענים!

מניסיון אישי- משפיענים הם ערוץ שיווק מעולה ואיכותי! אבל חשוב לשים לב לדברים הבאים כאשר בוחרים שותפים.ות:

כנות- באמת עושים שימוש במוצר!

עקביות- בהלימה עם המותג שלך מבחינת ערכיםֿ לאורך זמן.

אותנטיות- נאמנים לעצמם, ולא מסתפקים בלהיות רק ׳שלט חוצות׳ למוצרים.

כמנהלי ומנהלות שיווק – חשוב שניתן את הדעת על הסוגיות הבאות:

איך ניתן למנוע את ההשפעה השלילית הזו על המותג שלי?

האם יש פעולות שנוכל לבצע כדי למנוע את זה מראש?

מה אם זה יהפוך לאסטרטגיה שיווקית שמתחרים יעשו בזה שימוש ציני כדי לפגוע במותג שלנו?

עוד אוסיף, למרות שמרגיש שמיותר לציין, איכות וערך המוצר קריטיים יותר מאי פעם. שיווק מעולה לא יכול לחפות על מוצר בינוני! כמובן שממליצה לנטר את השיח ברשתות ולעקוב אחר מה שלקוחות אומרים על המותג שלך ולבצע שינויים נדרשים במידת הצורך, ובמילים אחרות- להקדים תרופה למכה!


חדש. אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר חדש! Bootcamp יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.  בבסיס, ההצעה היא ללמידה מאתגרת ואינטנסיבית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond.  למידע נוסף על המוצר-Link.

לפרטים נוספים ושיחה מולי:

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.