Ecommerce in Israel ~ Coronavirus Era

קבלו סקירה קצרה על תעשיית האיקומרס בישראל בעידן הקורונה, אשר כוללת נתונים מרתקים, ניתן לראות בה זינוק חד במרבית התעשיות, וכפי הנראה לקראת החג נראה זינוקים נוספים.

חשוב להגיד שני דברים:

1. המספרים נשענים על חברת סטארט אפ נהדרת שאדבר עליה בהמשך.

2. נדרשת הבהרה לגבי המספרים -הנתון של 100% משמעותו אומרת כי ישנה קפיצה של פי 2 לעומת מכירות של חודש קודם, 250% משמעותו שהמכירות החודש קפצו פי 3.5 מחודש קודם וכד׳. מתוך הנתונים שרואים במערכת של הסטארטאפ ניתן לראות עוד מספר מגמות:

1. מוצרים שבעבר היו נמכרים בקושי באון ליין, נהפכו לרבי מכר, הרגלי הקנייה של הצרכן משתנים לנגד עינינו, מוצרים חדשים מצטרפים לרשימת ה-Best Sellers מידי יום. המוצרים הפופולריים: מזון, היגיינה, צעצועים לילדים, פאזלים ומשחקי קופסה, מוצרי טואלטיקה, חיתולים ומזון תינוקות, מכשירי כושר וספורט, תוספי תזונה, מוצרים לתינוקות, מוצרים לבישול, תרופות, טלפונים, מחשבים ניידים, מיקרוגלים, מקפיאים, קפה, שוקולד, סוללות.

המוצרים שנמצאים בירידה: אופנה, נעליים, ציוד משרדי, מדפסות, ריהוט, אלקטרוניקה בחלקה (רכישת מוצרים כמו סוללות למשל, דווקא מתחזק מאוד). 

מהנתונים רואים מגמה חזקה מאוד של אנשים אשר נערכים לשהות ארוכה בבית, ודואגים למלאי של מזון, תרופות, ציוד לתינוקות ולמוצרים שאמורים לעזור להם בשעות הפנאי הרבות שנוצרו.

2. זה הזמן לומר שלום לקהלים חדשים: למשל, ישנו גידול של 70% בקבוצת הגיל 45-65 בביצוע רכישות באתרי האונליין. משמעותי אם כך להתאים את המסרים והקמפיינים השיווקים לקהלים אלו ולדאוג להם לחווית קנייה מותאמת, ובמיוחד לאור העובדה שקהלים שמגיעים בפעם הראשונה בחייהם לקנייה ברשת, וכן לעובדה שיש להם זמן פנוי לגלוש באתרים. עסקים שישכילו להתאים את עצמם במהירות ולספק חוויית משתמש מעולה לקהלים אלו, יהנו מנאמנות וצמיחה לאורך זמן גם לאחר תום משבר הקורונה.

גליה סימנובסקי היא שותפה בסטארטאפ שסיפק לי את המידע והנתונים המדהימים שמוצגים כאן. ניתן לעקוב אחרי הפרופיל שלה בלינקדאין, חשוב להגיד שמידי יום בשבוע הקרוב הם מפרסמים תובנות וטיפים למנהלים של אתרים באונליין, כיצד למנף את משבר הקורונה להצלחה עסקית. בקצרה על הסטארטאפ הנהדר הזה– ב-Adapt פיתחו מערכת עבור קמעונאים ומותגים להגדלת הצמיחה עם מידע יומי ותובנות עסקיות, על צרכי הצרכן והסביבה התחרותית (מבצעים, טרנדים, מחירים, שטחי מדף וכד׳) מניתוח של 150+ מקורות מידע, ע״י טכנולוגיות של Deep Learning ו-AI. הם עובדים כיום עם מובילי השוק בישראל, באירופה ובארה״ב. זה המייל של גליה למי שרוצה לפנות אליה ולבקש מידע נוסף: galiya.s@adapt.online.

————————————————————————————————————————-

חדש!!! הספר שלי: “המתכון לשינוי” בגרסה דיגיטלית! אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.