Electric Vehicle innovation

יש לא מעט דיבורים על הרכב החשמלי, ואפשר להגיד אחרי הרבה שנים שהרעיון מתחיל להכנס לתוך ה”מיינסטרים”. העניין הוא, שהרבה פעמים כשאומרים רכב חשמלי יש חושבים על אילון מאסק ועל טסלה! בעוד שליד החדשנות המדהימה שאילון הביא לחיים שלנו ואין ספק שהוא הקטליזטור המרכזי של השינוי הזה- ישנן הרבה חדשנויות שכדאי להכיר והן חשובות לא פחות. הרשומה הזו תספק לכם טעימה על הדברים שקורים בעולם סביב הרכב עצמו. 

פולסווגן יוצאת במהלך משמעותי במהלך 2022 ויוצרת עמדת טעינה ממותגת משלה שעונה לשם Charge Pro ID, הרעיון להביא את תחנת הטעינה אל בית הלקוח- היא מגיעה עם מד חשמל מובנה, שמאפשר לנטר את צריכת האנרגיה כל הזמן. שירות ההתקנה אמור להפוך את הטעינה לנוחה ביותר גם לשימוש וגם בהתקנה עצמה. אפשר להזמין את התחנה גם ברצפות הקמעונאיות של פולסווגן וגם באינטרנט באתר ייעודי-Link.

במקביל פולסווגן עושה מהלכי “האקינג” בשביל להדגיש את החשיבות ולקדם את הרעיון של טעינה חשמלית-Link.

Shell אנגליה, בונים את קונספט תחנת המחר שמבוססת הטענה חשמלית, הם יוצאים במהלך שיווקי שמראה את “מאחורי הקלעים” של עיצוב ותכנון התחנה יחד עם מעצב מוביל. הם יצרו תגית דיגיטלית למהלך, תוכלו להחשף לרעיון בוידיאו שהצמדתי מעל פסקה זו.

Electricity America שחקן טעינה גדול בארה”ב, יצא במהלך של קמפיין מודעות שקוראים לו- Hello Freedom שבו הם מקדמים את 460 הלוקיישנים שלהם עם יותר מ2000 עמדות טעינה- הרעיון הוא להוביל  את המסר שזה כבר לא “עז” להטעין חשמלי כי יש פריסה מספיק טובה ואפשר לטייל לכל מקום-Link.

7-Eleven במהלך תקשורתי רחב כולל מדיות מובילות כמו טקראנץ שסוקרות את העולם הטכנולוגי, עם הצהרה על התקנה של 500 עמדות הטענה חשמליות עד סוף 2022. המותג מנסה “להצעיר” את המסרים שלו ואת הפניה לקהל צעיר יותר דרך מהלכים כאלה והובלת האפליקציה של 7-Eleven מידע נוסף בלינק-Link.

שחקן שוודי גדול Bee Charging Solutions החליט לצחוק על התחום ועל הקשיים בו. כמה זמן/ קילומטרים לוקח להגיע לתחנת טעינה! מדובר באחד השחקנים הגדולים ביותר במדינה, עם יותר מ8,000 נקודות טעינה. חשוב להגיד ששוודיה היא אחת המדינות המחוברות ביותר לרכב חשמלי בעולם-Link.

יש פתרונות בעולם, של הטענה בתנועה. בגלל הפערים של כמות נקודות ההטענה מול הצרכים הגוברים של הלקוחות. הפתרונות כוללים רכבים מסחריים גדולים שיכולים להטעין רכב שנתקע ללא אנרגיה בכל מקום כשירות. כיום חברות ביטוח, משתמשות בפתרונות הללו בשביל לחזק את הקשר עם הלקוח וליצור נאמנות מבוססת מנוי-Link.

CHARGEPOINT אפליקציה שמוצאת את היחידות הזמינות ברשת של ChargePoint עם למעלה מ52.000 נקודות טעינה אבל היא גם מאפשרת למשתמשים לחפש תחנות של רשתות גדולות אחרות. ניתן לסנן חיפושים כך שיציגו רק יחידות שעובדות ספציפית עם הרכב של המשתמש. ניתן גם להתחבר עם האפליקציה ליחידה הביתית ולנטר דרכה את ההטענה-Link.

Google אין משהו שיכול להיות יותר מתסכל עבור בעל רכב חשמלי, מלאתר תחנה ולגלות שהיא כבר תפוסה וצריך להמתין בתור ארוך. באפליקציית גוגל מאפס יש תכונה גאונית שמספקת מידע בזמן אמת לגבי האם התחנה זמינה או לא, והיא מסירה את הטרחה העצומה של עמידה בתור מיותר. אפשר לקבל דרכה גם מידע על סוג המטענים הזמינים כלומר התאמה לרכב הספציפי של המשתמש-Link.

Ecotricity ספקית אנרגיה ירוקה גדולה בבריטניה. כל האנרגיה שלה מגיעה מהשמש, הים והרוח מה שמשדר ללקוח שהוא יכול לנהוג מבלי לדאוג לפליטות. ניתן למצוא את הרשת בתחנות טעינה שירות מהיר מה שהופך אותם לשותף אידאלי לנסיעות ארוכות-Link.


חדש ופתוח עכשיו לכולם! קורס דיגיטלי לחדשנות- Minnovation– קורס במתכונת של “ספיד” כיצד מצטרפים למובמנט של החדשנות בעולם- וכיצד עושים את זה “על סטרואידים”? חמישה שיעורים, תבלינים בצורת תרגילים, מהלכים, שיטות ומקורות חשובים. הקורס יעזור לכם לצאת לדרך במהירות, לבחון על קטן ואז להגדיל גם את הקצב וגם את הכוח והגודל של החדשנות שיצרתם Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.