Humpty Dumpty

בשבת, הבן זוג שלי ואני יצאנו לשדות הסוללים לרכיבת אופני שטח. החופש הזה, אחרי סגר של שבועות ארוכים שבהם נמנעה מאיתנו הפעילות הזו, גרמו לנו להרגיש חופשיים יותר מאי פעם. רכבנו סיבוב ענק בשדות, למרות הבוץ, למרות מזג האוויר ההפכפך. אחרי מספר שעות בחוץ, התחלנו לדהור בחזרה לכיוון הרכב שלנו, ממש בקילומטר האחרון (כמו רוב תאונות הדרכים) עשיתי שטות קטנה (גדולה) הרמתי את הידיים שלי מהכידון של האופניים שלי בשביל להראות משהו בידיים לבן זוג שלי- והופלה…נפלתי. טוב, נפלתי זו המעטה של מה שקרה, פשוט התרסקתי על הרצפה. כן, זה כאב, לרגע לא יכולתי לזוז, והרגשתי בערך כל חתיכה קטנה מהגוף שלי, ובמיוחד את החלק של הרגל שקיבל את המכה הקשה ביותר.

אבל, אחרי שתיים שלוש דקות של שוק, זעזוע והרגשה של איבוד השליטה- פשוט, קמתי.

זה גרם לי להזכר במשהו, שאני חושבת עליו כבר הרבה שנים, והנה הקורונה והמצב בו אנחנו שרויים כבר הרבה זמן רק הגדיל והעמיק את המחשבה הזו…והיא: שאנחנו עם של “המפטי דמפטי”. טסים במהירות אל עבר העתיד שלנו, לא רואים ממטר, וגם אם אנחנו נופלים בדרך, לא לוקח לנו יותר מדי זמן ומיד אנחנו קמים.

“המפטי דמפטי” זו תכונה מדהימה עבורנו בתקופה הזו, כי היא תבטיח את היכולת שלנו להחזיר את עצמנו למסלול ולשקם את עצמנו מהמשבר הזה שפקד אותנו במהירות. “המפטי דמפטי” אומר שאנחנו כעם יודעים לא רק להשתקם מאירועים כאלה אלא גם להתחסן מהם “תרתי משמע” בכל הדברים שנעשה בעתיד על מנת שהנפילות שלנו תהינה פחות כואבות.

אם מחברים את התפיסה הזו, של לדעת ליפול, לקום, ליפול שוב, לקום שוב- וללמוד תוך כדי אל עולם של חדשנות, אל עולם של טרנספורמציה- מבינים למעשה את הרוטב הסודי של הרעיון! כשעוסקים בחדשנות, עוסקים בחדש, בלא נודע, בשכבה שדורשת חשיבה של נסיינות, ויכולת להבין שחלק מהדברים שאנחנו מנסים גם לא יפעלו בשטח. הרעיון הזה של נפילה ומיד היכולת של לקום מבטיחים שהניסיון הוא לא נקודתי, לא גימיקי אלא הופך לתפיסת עולם, לשיטה.

נכון, את הנפילה של האופניים אני מרגישה עד היום, למרות שעברו כבר כמה ימים טובים. אבל, זה לא ימנע ממני לחזור ולרכב שוב בשבת הבאה, אני אהיה זהירה יותר, אלמד מהטעויות של העבר, לא אפול בזְחִיחוֹת של הרגע, ולא ארים את הידיים מהכידון לטובת דברים שאינם רלוונטים. אבל העובדה שאחזור לרכב, ממחישה לכם בדיוק כיצד אנחנו צריכים לפעול בעולם של שינוי, בו לא הכל ידוע ובטוח שנעשה דברים שלא יצליחו ואף יכאיבו- אם לא נדע לקום מיד מהנפילה, הרי שסתם הפסדנו הזדמנות אדירה של יציאה ממשבר גדול – עם היד על העליונה.


חדש!!! הספר שלי: “המתכון לשינוי” בגרסה דיגיטלית! אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.