Recommended Books for February 2021

במסורת ההמלצות החודשית שלי לספרים שכדאי להקשיב להם, חודש פברואר נפתח עם ארבע המלצות לכותרים, שאני אישית הקשבתי להם  באודיובול. אכתוב על כל ספר כמה משפטים והמלצות, ואוסיף לינק לרכישה שעל מנת שתוכלו למצוא את התוכן בקלות.

Invest and Wanderלינק | אני אתחיל מהספר של ג’ף בזוס שמגולל באמנות רבה את מכתבי המשקיעים שכתב לאורך השנים, כשהוא מגיש את הדו”חות הכספיים של החברה. בגלל שהמכתבים של ג’ף מהווים כמקום השראה לרבים בתעשיה העסקית, שווה להתעכב על הספר הזה. בזוס יודע לספר במכתבים שלו את הסיפור המתגלגל של אמזון, ומתוכו להוציא עבורנו תובנות עסקיות חשובות שיכולות להפוך לארגז כלי עבודה. מה שיפה הוא שכפרומו לספר וולטר אייזקסון מדבר על ההכרות שלו עם אמזון, ועם הפאונדר שלה ומציג כפרומו את הדברים – שנשמע לאחר מכן בתוך הסיפור עצמו. מומלץ בחום! 

Uncanny Valleyלינק | לכל מי שרוצה להבין את מאחורי הקלעים של ה”סיליקון ואלי”, ולדעת כיצד החברות הטכנלוגיות מתפקדות מבפנים, שווה מאוד להקשיב לסיפור הזה של אנה ווינר! היא מדברת בגלוי ובפתיחות על המסע העצמי שלה מגיל 25 לאורך שנים בתוך התעשייה. כיצד התגלגלה לתוכה, ומה היא למדה. מה שיפה בסיפור הוא שאנה מנסה להעביר מסר עד כמה אנחנו חיים בעולם של “כלכלת הבילוש”, ובתוך הסיפור היא טומנת לכם רמזים על העסקים השונים מבלי להגיד את שמותיהם, על מנת שגם אתם תרגישו שיש אפשרות מרסיסי מידע לחבר את הנקודות ולבלוש אחר האינפורמציה.

לכל Keep Sharp by Sanjay Gupta, MD book cover

Keep Sharpלינק | אני מאוד מאוד מתעניינת במוח, ובכל מה שאוכל ללמוד עליו. הספר הזה “להיות כל הזמן חדים” הוא ספר נהדר על ידי סופר שהוא גם מנתח מוח בפועל. Sanjay Gupta מזמין אותנו להכיר מקרוב מה משפיע על המוח שלנו, כיצד זה קשור לבריאות, ומה אנחנו צריכים לעשות על מנת שהמוח שהוא הציר המוביל של הגוף שלנו- יהיה חד לאורך זמן.

Post Coronaלינק | סקוט גלאווי הוא אמן תקשורת, עתידן, חוקר את ההתפתחות של העולם הטכנולוגי והדיגיטלי. הספר הזה שמדבר על “פוסט קורונה” שוטח עבורנו תמונה מקיפה של הדברים המשמעותיים אותם צריך לעשות בשביל שנוכל להתרומם מהמשבר הגדול ביותר שהעולם ידע או חווה. בספרו הוא מתעכב על חשיבות המנהיגות, הקשב בין חינוך לכלכלה, וכיצד אנחנו- כל אחד מאיתנו יכול לקחת חלק באותו תפקיד של יציאה נכונה מהמשבר. הספר יצא לאור בסוף אוגוסט 2020 עוד לפני הבחירות בארה”ב, עוד לפני שאושרו החיסונים- ומעניין לראות שכבר אז סקוט ידע לשרטט לאן הדברים הולכים. שווה הקשבה עמוקה, אני אפילו הרצתי את הספר פעמיים.


חדש!!! הספר שלי: “המתכון לשינוי” בגרסה דיגיטלית! אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.