Importance of Self Assets

כשמסתכלים על מה שמשפיע על אנשים, על התנהגויות והרגלים אחד הדברים המשמעותיים ביותר להתעכב עליהם הוא “הנכסים שבתוך הנכסים”, או כמו שאני קוראת לזה: “האני בתוך הנכס”. חברות שמפתחות נכסים דיגיטליים מחפשות ללא הרף כיצד אפשר להרחיב את משתמשי הפלטפורמה, אבל לא פחות חשוב- או אולי אפילו חשוב יותר כיצד אפשר להעמיק שימושים. זה בטח לא יפתיע אתכם שהדרופ בין הורדת אפליקציה לשימוש בפועל לאורך זמן נחתך במקרה הטוב ל25 אחוז, וישנם מספרים דרמטיים יותר. המשמעות היא שאתם עוסקים באינטנסיביות ב”הרכשת לקוח”, ובפועל חלק גדול מהלקוחות שהצלחתם להביא ליעד – לא נשארים.

צירפתי לכם קטע מספר מצויין שאני קוראת של בחור בשם: ניר אייל, שמדבר על הדרך לעשות “הוקינג” לאנשים בפלטפורמות דיגיטליות. בשכל רב הוא מכניס את אספקט “הנכסים משלי”, שימו לב לכך שהוא קורא לזה IKEA effect- העובדה היא שכשאנחנו מעורבים בהרכבת הרהיט של איקאה אנחנו מרגישים יותר מחוייבים אליו, הוא חלק מאיתנו כי גם אנחנו עשינו בו משהו פעיל. כך גם בפלטפורמות הדיגיטליות, ככל שאנחנו נשקיע יותר בפלטפורמה כך הסיכוי גדל למחוברות שלנו אליה.

כמו שאמרתי, המושקעות של האנשים בתוך הפלטפורמה שלכם, והעובדה שהם יוצרים נכס משלהם בתוך הנכס שפיתחתם מבטיחה מאוד את המעורבות שלהם, והרצון לחזור שוב ושוב ולהשתמש ביישום- ושימושים חוזרים מהווים ללא עוררין הגדלת נאמנות, קשר עמוק למותג וכמובן משפיעים על השורה התחתונה. אני רוצה לעבור אתכם על ארבע דוגמאות שמדגישות את הטיעון של “נכס בתוך נכס” או “האני בתוך הנכס”.

אחת הדוגמאות המדהימות, בהן אני נתקלתי היא בנק דיגיטלי בשם N26, הם מאפשרים ללקוחות במודל הפרימיום שלהם לבנות מיני נכסים משלהם, מסלולי פקדונות ממותגים שעוזרים להם לנהל את התקציב בצורה חכמה. שימו לב שהפרסונליזציה של הפקדון, והעובדה שאני יכולה להכנס למסלול זה רק אם אני במודל של פרימיום, מגבירה את המחויבות שלי לפלטפורמה ומבטיחה שאשאר לה נאמנה.

תוכנית הנאמנות של Gett, יוצרת לי מסלול משלי, בו אני מוגדרת וממותגת לפי סוג הנוסע שאני. גם במקרה הזה הנכס שאני יוצרת מדרבן אותי “לעבוד בזה יותר קשה”, עכשיו כל שנשאר לי לדלג שני שלבים ואהיה- דוכסית.

תחשבו על וואצאפ, שמעבר לכך שמדובר בכלי תקשורת, זה גם הארכיון הטוב ביותר לכל ההתכתבויות והמסמכים שלי. מאז שוואצאפ אפשרה את מודל הדסקטופ הוא הפך בפועל למרכז הקומוניקציה שבו ודרכו אני עובדת והמון מסמכים נמצאים לי שם ואותם אוכל לשלוף בקלות בכל נקודת זמן, מכל מקום. 

אמזון, וישומים של איקומרס אחרים בהם אנחנו עושים און בורדינג לכרטיס האשראי שלנו מהווים כסוג של ארנק. ברגע בו העלתי את פרטי הכרטיס שלי הופך אותי ליותר מחויבת ומאפשר לזירות הקומרס השונות להבין יותר, ללמוד את היסטורית השימושים שלי ולחזור אלי בהצעות. 

אז תזכרו, לא מספיק לגרום לאנשים לשים לב אליכם, להוריד את היישום שלכם לסלולר ולהשתמש ברמה כזו או אחרת. אתם צריכים לגרום להם לייצר נכסים משלהם בתוך הנכס שיצרתם וזה- יבטיח חזרתיות!

אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.